18. 2. 2022

Po tesni tekmi dve točki ostali v Zagorju

Zagorjanke in Velenjčanke so na petkovi zaostali tekmi 11. kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige prikazale izjemno izenačeno igro. Razlika med obema ekipama je bila po izteku časa le en zadetek.

Prvi polčas tekme v Zagorju je pripadel Velenjčankam, v drugem delu sta bili ekipi izenačeni, na koncu pa sta dve točki ostali v Zagorju. Gostiteljice so se veselile zmage s končnim rezultatom 27:26.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 11. KROG:

petek, 18. februarja:
RŽK ZAGORJE : ŽRK VELENJE 27:26 (9:11)
Žerko 8 (3), Nikolič 6; Ferenc 13 (6), Oder 5 (1).

Na začetku obračuna so bile bolj razigrane gostje. V 15. minuti jih je Nastja Ferenc povedla v vodstvo za tri (6:3), štiri minute kasneje je zadela za vodstvo z 8:4. Pred iztekom prvega polčasa so Zagorjanke zaostanek nekoliko znižale. Ob odmoru so zaostajale za dva zadetka (9:11).
V drugem polčasu sta Saša Golavšek in Lucija Žerko najprej zadeli za izenačenje na 11:11, v nadaljevanju pa so navijači spremljali povsem izenačeno predstavo obeh ekip. Rezultat je bil poravnan še šest minut pred koncem obračuna (24:24), nato pa pa so gostiteljice uspele pobegniti na dva gola razlike, kar jim je zagotovilo končno zmago. Rezultat je po 60 minutah igre znašal 27:26.
Največ zadetkov na tekmi je dosegla Nastja Ferenc, zadela je 13-krat. Med Zagorjankami pa je bila strelsko najbolj razpoložena Lucija Žerko.
V 17. krogu se bo ekipa Zagorja pomerila z Mlinotestom Ajdovščino, zasedba Velenja pa s Celjankami.

IZJAVA PO TEKMI

Ines Kaltak, rokometašica Velenja:
"Kljub dobri obrambi skozi celo tekmo nam na koncu ni uspelo priti do vodstva in novih dveh točk."

Lucija Žerko, rokometašica Zagorja:
"Kljub slabemu začetku smo se v drugem polčasu zbrale in tako sta točki ostali doma."