18. 2. 2022

Celjani do 14. zmage preko Herza Šmartnega

V Celju je bil odigran prvi obračun 15. kroga Lige NLB, nove zmage pa so se veselili gostitelji, ki so bili boljši od tekmecev iz Šmartnega pri Litiji.

Edini petkov obračun v Ligi NLB je pripadel Celjanov, ki so z visoko prednostjo premagali ekipo Herza Šmartnega. Glavni trener Alem Toskić je priložnost ponudil prav vsem svojim izbrancem, končni rezultat pa je znašal 36:18.

V soboto sledi še ostalih šest dvobojev tega kroga. Trebanjci bodo gostili zasedbo Dobove, Ormožani se odpravljajo k LL Grosistu Slovanu, v Slovenj Gradec prihaja SVIŠ Ivančna Gorica, Koprčani bodo gostovali v Ribnici, Velenjčani pa se bodo pomerili z Urbanscapom Loko.

LIGA NLB, 15. KROG:

petek, 18. februarja:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD HERZ ŠMARTNO 36:18 (18:10)
Mlakar 7, Kodrin 6; Justin 5 (2), Škrabanja 4.

Uvodni obračun 15. kroga med vodilno in zadnjeuvrščeno ekipo v Ligi NLB se je končal z zanesljivim zmagoslavjem Celjanov. Te so prednost pred drugouvrščenimi Trebanjci povečali na sedem točk, a ima dolenjska ekipa kar tri tekme manj.
Izbranci Alema Toskića so vse dvome o štirinajsti zmagi v tej sezoni razrešili v prvi polovici tekme. V 14. minuti je Tilen Strmljan zadel za 12:6, do odmora pa so gostitelji prednost še povečali. Po 30 minutah igre so imeli osem golov zaloge pred tekmeci iz Šmartnega pri Litiji (18:10).
V drugem delu srečanja se razmerje moči ni spremenilo. V 37. minuti so Celjani prvič povedli z dvomestno prednostjo (21:11), do konca obračuna pa vodstvo še povečali. Po izteku časa je semafor v dvorani Zlatorog kazal 36:18 v korist gostiteljev.
Zavoljo velike kakovostne razlike med obema ekipama so na igrišče stopili vsi rokometaši zasedbe iz knežjega mesta. Strelsko najbolj učinkovit je bil Žiga Mlakar s sedmimi goli. Z zadetkom manj se je izkazal tudi Tilen Kodrin, vratar Gal Gaberšek pa je v svojo statistiko vpisal enajst obramb. Pri gostih sta bila najbolj učinkovita Andraž Justin s petimi in Nejc Škrabanja s štirimi goli.
Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, zasedba Herza Šmartnega pa bo gostila Ljubljano.

Gal Gaberšek, vratar Celja Pivovarne Laško:
"Odigrali smo dobro tekmo, osvojili dve točki in to je najbolj pomembno. Ta obračun je za nami, vse misli pa usmerjamo v naslednjega, ko se bomo pomerili s Koprom."

Andraž Justin, rokometaš Herza Šmartnega:
"Na tekmo smo prišli neobremenjeni, z željo, da se dobro pripravimo na naslednji obračun z Ljubljančani. Na trenutke smo prikazali dobro igro, žal pa v drugem delu prvega polčasa preveč popustili. Naredili smo nekaj tehničnih napak, ki so jih Celjani s svojo kakovostjo izkoristili. V drugem delu nekako nismo našli svoje igre. Priložnost so dobili vsi in že gledamo proti naslednjemu obračunu."