25. 2. 2022

Petkova zaostala obračuna Krimovkam in Vrhničankam

Petkov spored je postregel z dvema zaostalima obračunoma 1. ženske rokometne lige in dvema zmagama gostiteljic.

Zaostali par točk 12. kroga modre skupine so zanesljivo osvojile Krimovke, ki so slavile zanesljivo zmago nad Ptujčankami (41:26). V zeleni skupini pa je dvoboj 11. kroga pripadel Vrhničankam. Po napeti končnici enakovredne tekme so bile s 27:26 boljše od ekipe Branika Maribora.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

petek, 25. februarja:
ŽRK PTUJ : RK KRIM MERCATOR 26:41 (13:23)
Kolenko 16 (3), Želj in Planinc po 3; Abina 10, Stanko in Jurič po 8.

Izid tekme med Ptujčankami in Ljubljančankami ni presenetljiv. Rokometašice Krima Mercatorja so hitro pokazale premoč in že v deveti minuti povedle z 8:3. Tija Gomilar Zickero je bila uspešna s črte sedmih metrov. Gostje so tudi v nadaljevanju kazale prepričljivo predstavo, gostiteljice pa niso mogle držati stika z njimi. Za prvo dvomestno prednost na srečanju je zadela Tjaša Stanko (19:19), z desetimi zadetki zaloge pa so izbranke Nataše Derepasko odšle tudi na glavni odmor (23:13). Drugi polčas ni ponudil preobrata. Krimovke so niti igre ves čas držale v svojih rokah, vodstvo povečevale in bile na koncu boljše za 15 golov (41:26).
Če je na zadnji tekmi v dresu Ptujčank blestela Alina Planinc s 15 zadetki, je tokrat njeno mesto zasedla Minea Kolenko. Kar 16-krat je premagala Zalo Miklič. V modrem dresu je bila strelsko najbolj razpoložena Ana Abina, ki je zadela desetkrat.
Izbranke Mateja Bračiča nova zahtevna preizkušnja čaka že v nedeljo, 27. marca, ko bodo gostovale v Celju. Ljubljančanke pa s prvenstvom nadaljujejo v soboto, 12. marca, ko bodo z Žalčankami odigrale zaostali dvoboj 14. kroga.

IZJAVA PO TEKMI

Alina Planinc, rokometašica Ptuja:
"Zelo smo vesele, da smo v pokalnem tekmovanju uspele priti tako daleč in da lahko igramo na tako visoki ravni. V zadnjem obdobju smo odigrale veliko tekem in naša raven igre je morda malce slabša, a verjamem, da se bomo do finalnega obračuna pokala spočile in pokazale, česa smo zmožne."

Nataša Derepasko, trenerka Krima Mercatorja:
"V domačem tekmovanju uspešno nadaljujemo pot, ki je za nas skoraj obvezna. Čestitke ekipi Ptuja za napredovanje v pokalu. Odlično se nam je zoperstavila tudi tokrat. Naša naloga je, da 1. žensko rokometno ligo končamo brez napake. V tem ritmu moramo nadaljevati."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 11. KROG:

ŽRK BRANIK MARIBOR : ŠDRŠ VRHNIKA 26:27 (16:16)
Rotovnik 6 (3), Marčič 5 (2); Nusdorfer 7, Cankar (1) in Gabrovšek po 6.

Na dvoboju v Mariboru je najprej zadela Hana Gabrovšek in gostje povedla v vodstvo (1:0). V nadaljevanju so pobudo prevzele gostiteljice. Ves čas so vodile vsaj z golom prednosti, najvišjo prednost pa so imele v 18. minuti (12:8). Vrhničankam je uspelo do izteka prvega dela srečanja zaostanek izničiti in ekipi sta v slačilnici odšli izenačeni (16:16). Druga polovica obračuna je bila še bolj enakovredna. 17 minut pred koncem so imele gostje še dva zadetka prednosti (23:21), v 52. minuti pa so izbranke Alena Mihalja povedle preko Sare Petrovič (24:23). V napeti končnici so imele več športne sreče Vrhničanke, ki so zmagale s končnim rezultatom 27:26.
Neža Rotovnik je bila s šestimi goli najboljša strelka domače zasedbe, Špela Nusdorfer pa s sedmimi gostujoče.