25. 2. 2022

Celjani tudi po gostovanju v Kopru ostajajo neporaženi

V areni Bonifika so navijači v petek spremljali pravo rokometno poslastico. Uvodni obračun 16. kroga Lige NLB je bil odprt vse do zadnjih minut, zmaga pa je na koncu odpotovala v Celje.

Celjani so se morali močno potruditi, da so prišli do 15. zmage v sezoni. Neporaženi se vračajo iz Kopra, kjer so slavili tesno zmago na zahtevnem gostovanju. Končni rezultat je znašal 29:27 v korist izbrancev Alema Toskića.

Pestro sobotno rokometno dogajanje se bo začelo ob 19.00. Na delu bodo ekipe Jeruzalema Ormoža in Rika Ribnice, Herza šmartnega in Ljubljane, Maribora Branika in Slovenj Gradca 2011, SVIŠ Ivančne Gorice in Trima Trebnjega ter Dobove in Gorenja Velenja. Uro pozneje (20.00) bo sledil še obračun med Urbanscapom Loko in LL Grosistom Slovanom.

LIGA NLB, 16. KROG:

petek, 25. februarja:
RD KOPER : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:29 (12:13)
Žagar 6, Smolnik 5 (5); Kodrin, Suholežnik in Cokan (5) po 5.

Igralec tekme: Tim Cokan (RK Celje Pivovarna Laško)

Uvodni obračun 16. kroga Lige NLB med vodilnim Celjem Pivovarno Laško ter šestouvrščenim Koprom je postregel z izenačeno igro, srečen konec pa je pripadel gostom, ki so tako zabeležili 15. zmago v tej sezoni in zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice.
Dvoboj je bil ves čas zelo enakovreden, nobena od ekip si ni priigrala več kot treh golov naskoka. Celjanom je to uspelo le v uvodnih minutah prvega polčasa, ko je za 3:0 zadel Ante Ivanković. Nato so Koprčani strnili vrste in prvič povedli pri 4:3, na odmor pa so gol prednosti odnesli rokometaši iz knežjega mesta (13:12). V drugem delu sta tekmeca ves časa ostajala skupaj, gostitelji pa so prvič za dva gola vodili v 44. minuti, ko je bil za 21:19 natančen Dragan Pavlović. Vodilna zasedba Lige NLB se ni predala in je lovila zaostanek za tekmeci. Do vodstva so znova prišlo dobrih pet minut pred koncem (26:25). Po zadetku Tilna Strmljana so izbranci Alema Toskića nato povedli za dva gola (27:25) in prednost ohranili vse do konca obračuna.
Najboljši strelec tekme je bil s šestimi goli Matevž Žagar, pet zadetkov (vse s sedmih metrov) je za izbrance Bojana Čotarja dodal Žiga Smolnik. Pri gostih so po pet golov dosegli Tim CokanTilen Kodrin in Matic Suholežnik.
Ekipa Celja Pivovarne Laško bo v prihodnjem krogu gostila Jeruzalem Ormož, Koprčani pa bodo gostovali v Ljubljani.

IZJAVA PO TEKMI

Bojan Čotar, trener Kopra:
"Vesel in ponosen sem na to željno predstavo, ki so jo moji izbranci pokazali skozi vseh 60 minut. Na žalost je bilo to premalo za zmago nad Celjani. Še enkrat čestitke ekipi, a na koncu je odločala samozavest in izkušenost."

Žiga Mlakar, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"Čestitke celotni ekipi za osvojeni dve točki. To je bil naš glavni cilj v Kopru in videlo se je, da je bila ekipa malce pod pritiskom. Vedeli smo, kaj nas čaka. Zahtevna tekma, v prvem polčasu se nam je to zelo poznalo v napadu. V drugem delu smo se bolj sprostili, pokazali, da znamo igrati in dali vse od sebe ter bili za to nagrajeni z zasluženo zmago."