2. 3. 2022

Logatčanke odločilen korak k zmagi naredile že v prvem polčasu

V sredo je bila odigrana ena zaostala tekma 1. ženske rokometne lige. Logatčanke so v domači dvorani prepričljivo premagale ekipo Branika Maribora (28:17), ki je zasidrana na zadnje mesto zelene skupine.

V 13. krogu zelene skupine 1. ženske rokometne lige sta bila že odigrana ostala dva obračuna. Ekipa Olimpije je na domačem parketu ugnala Vrhničanke (36:27), prav tako pa so zmago doma slavile Koprčanke. S 33:28 so bile boljše od zasedbe Save Kranja.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 13. KROG:

sreda, 2. marca:
RK ZVEZDA LOGATEC : ŽRK BRANIK MARIBOR 28:17 (16:6)
Tomasović in Košir po 5; Paradiž 4, Rotovnik (3), Behin (1) in Kotnik po 3.

Na obračunu v Logatcu je bil odločilen že prvi polčas, ki so ga prepričljivo dobile gostiteljice. Zaostajale so le ob rezultatu 0:1, nato so počasi ogrele motorje in prednost stopnjevale. Z dobro obrambo so tekmicam iz Maribora v 30 minutah dovolile, da so pot do gola našle le šestkrat. Na odmor so tako odšle z dvomestno prednostjo (16:6). Razmerje moči se v drugem polčasu ni spremenilo, tudi zaostanek Mariborčank pa je bil prevelik za preobrat. V 41. minuti je za 15 zadetkov prednosti Logatčank zadela Maja Košir. Do konca srečanja so gostje zaostanek nekoliko zmanjšale, a na manj kot 11 golov se niso uspele približati. Semafor je na koncu kazal 28:17.
V domači zasedbi sta bili strelsko najbolj razpoloženi Aleksandra Tomasović in Maja Košir. Dosegli sta pet golov. Na drugi strani je Kaja Paradiž prispevala enega manj.

IZJAVI PO TEKMI

Tadej Zbačnik, trener Zvezde Logatca:
"Končno smo prišli do normalne končnice in smo lahko priložnost ponudili tudi rokometašicam, ki so bile v preteklosti tega prikrajšane. Čestital bi vsaki posebej. Videlo se je, da smo uživali. V skladu z našimi možnostmi za trening smo se pripravili na ekipo Branika Maribora. Še enkrat čestitke mojim izbrankam, pa tudi tekmicam."

Lenina Behin, rokometašica Branika Maribora:
"Poznala se je menjava trenerja, ekipa se ni poklopila. Moramo iti dalje in upati na boljše rezultate. Dvigniti moramo ekipni duh, uskladiti treninge, trenirati in iti z dvignjeno glavo naprej."