4. 3. 2022

Trebanjci preko Mariborčanov, rokometaši Dobove zanesljivi proti Urbanscapu Loki

17. krog Lige NLB so z zmago odprli rokometaši Trima Trebnjega, ki so bili boljši od Mariborčanov, in ekipa Dobove, ki je bila prepričljivejša od Škofjeločanov.

Na domačem parketu so izbranci Uroša Zormana upravičili vlogo favoritov in ekipo Maribora Branika premagali s končnim izidom 30:24. Še bolj prepričljivi pa so bili rokometaši Dobove. Potrdili so dobro formo, ki jo kažejo v drugem delu prvenstva in na koncu z 26:17 premagali Škofjeločane.

Bolj pestro bo dogajanje v soboto. Ob 18.00 se bodo v boj za novi točki podali Velenjčani in rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice ter Celjani in Ormožani. Uro pozneje (19.00) se bodo začeli še obračuni v Slovenj Gradcu, kjer domača zasedba pričakuje ekipo Herza Šmartnega, Ljubljani, kamor prihajajo Koprčani, in Ribnici, kjer bodo gostovali rokometaši LL Grosista Slovana.

LIGA NLB, 17. KROG:

petek, 4. marca:
RK TRIMO TREBNJE : RK MARIBOR BRANIK 30:24 (15:11)
Toshe Onchev 10 (3), Slatinek Jovičič 4; Sok, Hedl, Jerenec in Blagotinšek po 3.

Igralec tekme: Toshe Onchev (RK Trimo Trebnje)

Trebanjci so proti Mariboru Braniku upravičili vlogo favorita in prišli do 13. zmage ter se utrdili na drugem mestu lestvice. Na drugi strani je Maribor doživel deveti poraz in je ostal na devetem mestu. V prvem polčasu je bilo izenačeno do 13. minute in rezultata 6:6, potem pa so pobudo prevzeli gostitelji, ki so z delnim izidom 5:0 prišli do zanesljive prednosti, v drugi polčas pa so nesli štiri gole naskoka (15:11). V uvodu drugega polčasa so izbranci Uroša Zormana ohranjali prednost, nato pa jo še oplemenitili, ko je Gal Cirar v 54. minuti zadel za 27:20. Zmagovalec je bil takrat odločen.
Trebanjski rokometaš Toshe Onchev je bil najboljši strelec tekme z desetimi goli. Na drugi strani so po tri gole dosegli Tadej Sok, Jure Hedl, Filip Jerenec in Anže Blagotinšek.
Trebanjci bodo v 18. krogu gostovali pri ekipi Herza Šmartnega, Mariborčani pa bodo gostili Gorenje Velenje.

Toshe Onchev, rokometaš Trima Trebnjega:
"Čestitke ekipi za novo pomembno zmago. Tekmeca nismo podcenjevali, nanj smo se dobro pripravljali cel teden in vlogo favorita potrdili tudi na igrišču."

Mitja Janc, rokometaš Maribora Branika:
"Tekmo smo začeli v redu. Sledilo je preveč izgubljenih žog, obramba tudi ni bila na najboljši ravni. V nadaljevanju smo se dvignili, vendar je zmanjkalo energije in zbranosti za presenečenje."

RK DOBOVA : RD URBANSCAPE LOKA 26:17 (15:6)
Nešič 7, Rantah 6 (1); Jesenko 4 (3), U. Pipp (1) in M. Pipp po 3.

Igralec tekme: Jure Blaževič (RK Dobova)

Rokometaši Dobove so z dobro predstavo presenetili ekipo, ki je pred tem krogom zasedala peto mesto, sami pa so se s točkama za šesto zmago vsaj začasno povzpeli na deseto mesto. Že zgodaj v prvem polčasu so gostitelji pokazali, da bo to njihov večer. V prvem polčasu so od izida 5:3 prišli do trdnega vodstva s 13:5 in ob odmoru s 15:6. To je bila prednost, ki je gostom ni uspelo bistveno stopiti niti z nekoliko boljšo podobo v nadaljevanju. Ekipa Dobove je namreč brez večjih težav vzdrževala prednost približno osmih golov. Njena zmaga ni bila ogrožena. Na koncu so izbranci Damjana Radanoviča slavili zanesljivo zmago s 26:17.
Pri zasedbi Dobove se je strelsko najbolj izkazal Ignjat Nešič s sedmimi zadetki, pri gostih pa je Aljaž Jesenko dosegel štiri.
V naslednjem krogu bo Dobova igrala v Ivančni Gorici, Škofjeločani pa bodo gostili Ribničane.

Jure Blaževič, rokometaš Dobove:
"Odigrali smo zelo dobro tekmo proti ekipi Urbanscapa Loke. Odločili smo se, da v tej sezoni na domačem parketu ne bomo več izgubljali točk. To je prvi korak proti našemu cilju."

Jure Šterbucl, trener Urbanscapa Loke:
"Čestitam ekipi Dobove za zmago, zelo nas je nadigrala. Predvsem dober je bil njihov vratar. Mi smo imeli določene težave, kar se je pokazalo tudi na igrišču. Tekmecem želim vse dobro tudi v nadaljevanju."