5. 3. 2022

Koprčanke zabeležile 13. zmago v tej sezoni

Rokometašice Kopra še naprej ostajajo neporažene. Na zaostali tekmi 12. kroga so za dva gola premagale Vrhničanke (23:21) in zabeležile svojo 13. zmago v tej sezoni 1. ženske rokometne lige.

V okviru 12. kroga zelene skupine sta bila prestavljena tudi druga dva dvoboja. Logatčanke čaka še gostovanje v Kranju, v štajerski prestolnici pa bo gostovala ekipa Olimpija.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 12. KROG:

sobota, 5. marca:
ŠDRŠ VRHNIKA : ŽURD KOPER 21:23 (11:12)
Leben 6, Nusdorfer 5 (4); Škabar 9 (3), Arnavtovič 4.

Prvi polčas dvoboja na Vrhniki je bil precej izenačen. Najvišje vodstvo so si v prvih 30 minutah priigrale gostiteljice, a imele so prednost le dveh zadetkov, na odmor pa odšle z minimalno zalogo (12:11). Izenačeno je bilo tudi v drugem delu srečanja. V 50. minuti so gostiteljice prvih povedle za tri gole (20:17), v nadaljevanju pa Vrhničankam niso več pustile, da se jim približajo. Na koncu so bile boljše za dva zadetka (23:21).
Najboljša strelka tekme je bila Metka Škabar z devetimi goli, šestkrat pa je za gostiteljice zadela Klavdija Leben.