8. 3. 2022

Zaživela rokometna spletna stran Play with heart

Na 8. marec, mednarodni dan žensk, je zaživela posebna slovenska spletna stran Play with heart (www.playwithheart.eu), namenjena promociji evropskega prvenstva v rokometu za ženske, ki ga bo Slovenija (Ljubljana, Celje) od 4. do 20. novembra letos gostila skupaj s Severno Makedonijo (Skopje) in Črno goro (Podgorica).

Na spletni strani bo slovenski organizacijski odbor Women’s EHF EURO pripravil obilico zanimivh vsebin, med katerimi bo poseben poudarek na izjemnih ambasadorkah prvenstva, trajnostnem pristopu in promocijskih dogodkih, ki bodo v naslednjih mesecih potekali na naših tleh.

Med drugim bo v Ljubljani 28. aprila potekal žreb skupin za 16 sodelujočih reprezentanc, še pred poletjem pa bo posebna ambasadorka Women’s EHF EURO 2022, izjemna artistka in pevka Senidah, pripravila uradno himno prvenstva (skupaj z atraktivnim videospotom), ki bo, jasno, nosila naslov Play with heart. To je tudi uradni slogan največjega ženskega športnega dogodka v zgodovini samostojne Slovenije.

Na spletni strani bo mogoče v naslednjih tednih in mesecih spremljati novice, povezane s pripravo na EURO 2022, kupiti vstopnice za vse tekme prvenstva, postati prostovoljec enega najbolj odmevnih dogodkov leta 2022 v Sloveniji ter slediti dejavnostim vseh ambasadork dogodka, na številnih različnih področjih izjemno uspešnih slovenskih dam, ki bodo širile glas o Women’s EHF EURO 2022, pomenu trajnosti in opolnomočenja žensk v športu in družbi na splošno.

OSNOVNI PODATKI O 15. ROKOMETNEM EVROPSKEM PRVENSTVU ZA ŽENSKE

• PRIZORIŠČA
    - Ljubljana (dvorana Stožice) – predtekmovalna skupina, drugi del, polfinale, finale, tekmi za 3. in 5. mesto
    - Celje (dvorana Zlatorog) – predtekmovalna skupina
    - Skopje (dvorana Boris Trajkovski) – predtekmovalna skupina, skupina drugega dela
    - Podgorica (dvorana Morača) – predtekmovalna skupina
  • Skupno 47 odigranih tekem, od tega 20 v Ljubljani in 6 v Celju.
  • Prvo športno tekmovanje v Sloveniji s profesionalnim trajnostnim menedžerjem.
  • Največji ženski športni dogodek v zgodovini slovenske samostojnosti.
  • Slogan prvenstva in naslov uradne himne prvenstva (avtorica Senidah): Play with heart.
  • Uradna spletna stran prvenstva: https://ehfeuro.eurohandball.com/women/2022/
  • Slovenska spletna stran prvenstva: www.playwithheart.eu
  • Organizacijski odbor slovenskega dela prvenstva

PODSTRANI VSEH AMBASADORK PRVENSTVA