16. 3. 2022

Zmage za Ajdovke, Novomeščanke in Ptujčanke

V sredo je bil sklenjen 17. krog modre skupine 1. ženske rokometne lige. Ostale tri pare točk so si razdelile ekipe Ptuja, Krke Novega mesta in Mlinotesta Ajdovščine.

Na prvem sredinem dvoboju v Zagorju so do zmage prišle gostiteljice. Ajdovke so bile namreč boljše s končnim izidom 38:24. Ptujčanke je z 12 goli do dveh točk popeljala Minea Kolenko (28:23), Novomeščanke pa so bile za sedem zadetkov boljše od zasedbe Litije (26:19).

Ljubljančanke so na prvem dvoboju tega kroga premagale Izolanke, dvoboj se je v Stožicah končal z izidom 34:21. Prepričljive pa so bile tudi Celjanke, ki so se v boj za dve točki podale proti Velenjčankam (36:24).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 17. KROG:

sreda, 16. marca:
RŽK ZAGORJE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 24:38 (13:22)
Pirc 7, Nikolič 5; Janković Rustja 7, Abina 6.

Na obračunu v Zagorju so favorizirane Ajdovke hitro povedle za dva zadetka (4:2), a gostiteljice se v nadaljevanju niso bolj oddaljile. V 14. minuti je Ivana Nikolič celo izenačila na 8:8, nato pa so izbranke Aleša Filipčiča popustile. Gostje so z delnim izidom 8:0 prišle do zelo ugodne prednosti, saj so v drugi polčas odnesle kar devet golov zaloge (22:13). Zagorjankam preobrat ni uspel, tekmicam se niso uspele približati na manj kot osem golov. Ajdovke so na koncu tekmo dobile z rezultatom 38:24.
Najboljši strelki dvoboja sta bili Manca Pirc (RŽK Zagorje) in Nataša Janković Rustja (ŽRK Mlinotest Ajdovščina). Obe sta zadeli sedemkrat.
Zagorjanke bodo v prihodnjem krogu gostovale v Izoli, Ajdovke pa bodo gostile Novomeščanke.

IZJAVI PO TEKMI

Manca Pirc, rokometašica Zagorja:
"Tekmo smo začele dobro tako v obrambi kot v napadu. V nadaljevanju je utrujenost od trenutnega ritma naredila svoje."

Nena Černigoj, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:
"Tekmo smo začele osredotočeno, kar se je kmalu pokazalo. Za popraviti imamo še nekaj osnovnih napak. Prišle smo s ciljem, da osvojimo dve točki, kar smo uresničile."

ŽRK PTUJ : RK ZELENE DOLINE ŽALEC 28:23 (15:10)
Kolenko 12 (1), Planinc 6; Robida 6 (1), Žener 5 (3).

Na za Žalčanke zelo pomembni ekipi za obstanek v modri skupini 1. ženske rokometne lige so se zmage veselile gostiteljice. Dvoboj so na domačem parketu odprle odlično. Po prvih desetih minutah so imele že pet golov prednosti (6:1), tudi v nadaljevanju pa vodile za štiri ali pet. Po polovici je bil rezultat 15:10 v korist domače zasedbe. V drugem polčasu so se izbranke Milana Ramšaka uspele približati na gol razlike (16:15), a izida niso obrnile. Zmaga je tako ostala v dvorani Ljudski vrt.
Minea Kolenko je bila najbolj razpoložena v ekipi Ptuja. Že 11. v sezoni je dosegla dvomestno število zadetkov, tokrat je bila uspešna 12-krat. Na drugi strani je šestkrat zadela Tia Robida.
V 18. krogu se bodo Ptujčanke pomerile z ekipo Litije, Žalčanke pa s Celjankami.

Nuša Puž, rokometašica Ptuja:
"Vsem soigralkam bi čestitala za borbeno igro, kljub rahlemu padcu na začetku drugega polčasa. Uspele smo se zbrati in tekmo končati s pozitivnim rezultatom. Še enkrat čestitam vsem!"

Neja Turnšek, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Tokratna tekma je povsem pokazala našo živčnost. Vedele smo, da je pritisk velik. Obračun je bil pomemben. Že v prvem polčasu je bilo veliko zgrešenih golov, enako v drugem. Preveč smo igrale individualno. Borile smo se, a žal ni šlo. Ponosna sem na ekipo, ki je pokazala voljo in željo. Zmanjkalo je nekaj športne sreče, na kar ne moremo vplivati. Rezultat je na koncu pokazal, kar je.

ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRD LITIJA 26:19 (11:11)
Udovč 6, Kramar in Novak po 5; Borišek, Bajc in Kogovšek (1) po 5.

Prvi polčas obračuna v Novem mestu je bil zelo izenačen. Gostiteljice so povedle za največ dva gola (9:7), po 30 minutah igre pa je bil izid poravnan (11:11). Novomeščanke so razliko ustvarile v drugem delu srečanja. Za zadnjih deset minut so si priigrale šest golov zaloge (22:16), ki so jo brez težav ubranile do konca in se veselile 11. zmaje v sezoni.
Mrežo je na Dolenjskem največkrat zatresla Deja Udovč (6), med Litijankami pa so po petkrat zadele Sara Borišek, Špela Bajc in Manca Kogovšek.
Zasedba Krke Novega mesta se bo v 17. krogu pomerila z Ajdovkami, Litijanke pa bodo gostile Ptujčanke.