25. 3. 2022

Zmaga za Velenjčane na prvem dvoboju 19. kroga Lige NLB

Rokometaši Gorenja Velenja in Herza Šmarnega so po reprezentančnem premoru odprli 19. krog Lige NLB. Gostitelji v Rdeči dvorani niso dovolili presenečenja. Po sicer nekoliko bolj izenačenem prvem polčasu so visoko premagali tekmece. Semafor je po 60 minutah igre kazal 35:23 v korist Velenjčanov.

V soboto se bosta najprej (18.00) pomerili zasedbi Celja Pivovarne Laško in Rika Ribnice. Ob 19.00 se bodo začeli še štirje dvoboji. Rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice bodo gostili Urbanscape Loko, Trebanjci pričakujejo Koprčane, Ormožani odhajajo v Slovenj Gradec, na mestnem derbiju pa se bodo pomerili rokometaši Ljubljane in LL Grosista Slovana.

19. krog bosta na nedeljskem obračunu sklenili zasedbi Dobove in Maribora Branika.

LIGA NLB, 19. KROG:

petek, 25. marca:
RK GORENJE VELENJE : RD HERZ ŠMARTNO 35:23 (14:12)
Pajt 10 (6), Verdinek 7 (1); Avsec 5, Justin in Cirar po 4.

Igralec tekme: Kenan Pajt (RK Gorenje Velenje)

Velenjski rokometaši so na generalki za torkovo prvo tekmo osmine finala evropske lige proti francoskemu Nimesu v Rdeči dvorani po pričakovanjih na kolena položili tekmece iz Šmartnega pri Litiji.
Izbranci Zorana Jovičiča niso igrali na vso moč. To se je videlo po rezultatu ob polčasu, ko so imeli gostitelji le dva gola prednosti (14:12). Odpor tekmecev so Velenjčani postopoma lomili, dokončno pa so ga zlomili v zadnjih dvajsetih minutah, ko so goste zasenčili v vseh prvinah igre. V 51. minuti so povedli z 29:20 in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Šaleški dolini. Po zmagi so zadržali tretje mesto na lestvici Lige NLB, osmoljenci tokratne tekme pa ostajajo na zadnjem mestu.
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Kenan Pajt z desetimi in Matic Verdinek s sedmimi goli, v gostujoči pa je Jaka Avsec dosegel pet zadetkov.
Ekipa Gorenja Velenja bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, Herz Šmartno pa bo gostil Dobovo.

Kenan Pajt, rokometaš Gorenja Velenja:
"Tekma je bila zahtevnejša, kot smo pričakovali. Opazilo se je, da smo vanjo vstopili zadržano. Pred nami je naporen ritem, s takšno igro pa nismo zadovoljni. Na koncu smo pokazali našo moč in kakovost ter zasluženo slavili zmago z veliko razliko."

Aleš Šmejc, trener Herza Šmartnega:
"Po pričakovanjih je Gorenje Velenje slavilo zmago. So kakovostnejša ekipa. Nismo se borili po najboljših močeh. Odigrali smo dober prvi polčas, na koncu pa nam je zmanjkalo moči in osredotočenosti, kar je vplivalo na takšno razliko."