1. 4. 2022

Trebanjci poraženi prvič v sezoni, Celjani nadaljujejo zmagoviti niz

Vodilna ekipa Lige NLB, Celje Pivovarna Laško, je z zmago odprla 20. krog, na drugem petkovem obračunu pa so Trebanjci v Ormožu doživeli prvi poraz v sezoni.

Celjani so tekmo v dvorani Poden odprli odlično, tudi po zaslugi razpoloženega Nebojše Bojića v vratih. Prednost sedmih zadetkov, ki so jo imeli po polovici tekme, so ubranili do konca srečanja (35:30) in tako podaljšali niz neporaženosti v Ligi NLB. Drugače je bilo s Trebanjci, ki jim je spodletelo na gostovanju pri Jeruzalemu Ormožu. Gostitelji so vodili že po polovici obračuna, na koncu pa je za zmago (27:26) zadel Bojan Čudič, ki je s sedmih metrov premagal brata v vratih Trima Trebnjega, Aljošo Čudiča

V soboto bodo pri LL Grosistu Slovanu gostovali Slovenjgradčani, Ribničani pričakujejo Ljubljano, Gorenje Velenje odhaja v Koper, v Mariboru pričakujejo SVIŠ Ivančno Gorico, Dobova pa odhaja na gostovanje v Šmartno.

LIGA NLB, 20. KROG:

petek, 1. aprila:
RD URBANSCAPE LOKA : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 30:35 (12:19)
M. Jesenko 10 (3), Cingesar (2), A. Jesenko (1) in Mali po 4; Cokan 12 (6), Kodrin 7.

Igralec tekme: Tim Cokan (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjanom je v preteklih sezonah že nekajkrat spodrsnilo na Gorenjskem, tokrat pa so v vselej vroči dvorani Poden osvojili dve točki in se trdno zasidrali na prvem mestu Lige NLB. Škofjeločani po devetem porazu v sezoni ostajajo na petem mestu.
Izbranci Alema Toskića so takoj zagospodarili na igrišču in si že v 17. minuti priigrali prednost sedmih golov (12:5). V visokem ritmu so nadaljevali vse do konca prvega polčasa, ki so ga končali z vodstvom 19:12. V drugi polovici tekme se razmerje na igrišču ni bistveno spremenilo. Celjani so gostitelje vseskozi držali na varni razdalji in imeli vajeti igre v svojih rokah. Na koncu so brez posebej stresnih trenutkov dosegli že 19. zmago v tej sezoni.
V gostujoči ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Tim Cokan, ki je dosegel 12 golov, sedem jih je dodal Tilen Kodrin. V škofjeloški zasedbi je bil najbolj razpoložen Matevž Jesenko z desetimi zadetki.
Urbanscape Loka bo v prihodnjem krogu gostovala pri Mariboru Braniku, Celje Pivovarna Laško pa pri Ljubljani.

Ožbej Šilc, rokometaš Urbanscapa Loka:
"Začeli smo zelo slabo. Zgrešili smo veliko čistih strelov, zato je bila razlika ob polčasu velika. V nadaljevanju smo pokazali drug obraz, se zbrali in se poskušali približati tekmecem. Imeli smo nekaj smole pri sami realizaciji. Celjanom čestitam za zmago."

Tim Cokan, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"Čez ves teden smo se dobro pripravljali na Urbanscape Loko. Začeli smo odlično, kar se je videlo tudi ob polčasu. Drugi del smo odprli nekoliko slabše, v krču. Hitro smo se pobrali in zasluženo zmagali."

RK JERUZALEM ORMOŽ : RK TRIMO TREBNJE 27:26 (12:10)
Žuran in Ćirović po 6; Horvat 6, Cirar 5 (1).

Igralec tekme: Alen Skledar (RK Jeruzalem Ormož)

Drugouvrščenim Trebanjcem je spodrsnilo v Prlekiji, po porazu pa so se njihove možnosti za osvojitev naslova državnih prvakov zmanjšale. Vodilni Celjani imajo šest krogov pred koncem osem točk prednosti, rokometaši Trima Trebnjega pa imajo v dobrem še dve zaostali tekmi.
Zasedba Jeruzalema Ormoža je dosegla najbolj odmevno zmago v tej sezoni. Od prve minute je prikazala fantastično predstavo in bila večji del dvoboja v vodstvu. Na odmor so se podali s prednostjo dveh golov (12:10), a so jih Dolenjci v 38. minuti ujeli in tekmo postavili v začetno izhodišče (15:15). V nadaljevanju se je v dvorani Hardek odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Na veliko veselje domačih gledalcev so bili v ospredju njihovi ljubljenci. Ormožani so v 48. minuti povedli s 23:19, tri minute pred koncem pa imeli prednost treh golov (26:23). A izbranci Uroša Zormana niso izobesili bele zastave. Po golih Tosheta Oncheva, Gregorja Potočnika in Uroša Udoviča so v zadnji minuti izenačili na 26:26. Trener Saša Prapotnik je zahteval minuto odmora, po njej pa so gostitelji izsilili sedemmetrovko, ki jo je za zmago izkoristil Bojan Čudič.
V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Rok Žuran s sedmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Alen Skledar, ki je zbral 13 obramb. Za goste, ki so zapravili kar štiri sedemmetrovke, je Gašper Horvat dosegel šest golov.
Ormožani bodo v prihodnjem krogu gostovali v Velenju, Trebanjci pa bodo gostili LL Grosist Slovan.

Alen Skledar, vratar Jeruzalema Ormoža:
"Tekmo smo začeli točno tako, kot smo si želeli. Le v nekaj trenutkih smo tekmecu dovolili, da povede za gol. Škoda za nekoliko slabši zaključek prvega polčasa, ko smo zapravili štiri zadetke prednosti. Tudi v nadaljevanju Trebanjcem nismo pustili, da povedejo. Na koncu smo se malo ustavili in gostje so nas ujeli. Vseeno menim, da je naša zmaga zaslužena. Vse čestitke kapetanu Čudiču za mojstrsko izvedeno zadnjo sedemmetrovko."

Gašper Horvat, rokometaš Trima Trebnjega:
"Čestitke gostiteljem za zmago in borbeno predstavo. Dveh točk so nas stali zgrešeni streli. Gremo naprej, še vedno stremimo k enakim ciljem."