8. 4. 2022

Zmagi za Trebanjce in Škofjeločane na začetku 21. kroga Lige NLB

Rokometaši Trima Trebnjega in Urbanscapa Loke so z zmagama odprli 21. krog Lige NLB.

V petek so se v boj za novi točki najprej podali rokometaši Trima Trebnjega in LL Grosista Slovana. Trebanjci so se po tesnem porazu v preteklem krogu pobrali in na domačem parketu zabeležili visoko zmago (35:23). Premoč so jim morali priznati rokometaši LL Grosista Slovana. Na drugem petkovem obračunu pa so zmago slavili gostje. Ekipa Urbanscapa Loke je vodila večji del tekme. Mariborčani so se na polovici drugega polčasa približali na tri gole, a sta bila dva rdeča kartona preveč, da bi lahko iztržili vsaj točko. Rezultat je na koncu znašal 34:29 v korist Škofjeločanov.

V soboto sledijo še dvoboji med SVIŠ Ivančno Gorico in Herzem Šmartnim, Dobovo in Koprom, Slovenj Gradcem 2011 in Rikom Ribnico ter Ljubljano in Celjem Pivovarno Laško.

Obračun med Gorenjem Velenjem in Jeruzalemom Ormožem bo odigran v torek, 19. aprila, ob 18.00.

LIGA NLB, 21. KROG:

petek, 8. aprila:
RK TRIMO TREBNJE : RD LL GROSIST SLOVAN 35:23 (19:13)
Glavaš 9 (2), Radojković, Slatinek Jovičič in Horvat po 5; Tufegdžić 7 (1), Yankovskyy 4.

Igralec tekme: Filip Glavaš (RK Trimo Trebnje)

Drugouvrščeni rokometaši Trima Trebnjega so brez večjih težav upravičili vlogo favoritov in zabeležili 15. zmago v sezoni. Izbranci Uroša Zormana so prevladovali od samega začetka in zanesljivo vpisali 33. točko v prvenstvu. Vodilni Celjani imajo zdaj ob tekmi več 39 točk, ekipa LL Grosista Slovana pa ostaja na 11. mestu lestvice Lige NLB.
Trebanjci so hitro povedli s 3:0, sredi prvega polčasa pa prišli do devetih golov prednosti (13:4). Ko so gostitelji spustili nogo s stopalke za plin, so gostje do odmora zaostanek nekoliko zmanjšali (19:13). V drugem delu je zasedba Trima Trebnjega v 41. minuti prvič povedla za deset golov (25:15), najvišjo prednost pa so imeli v 52. minuti, ko je za +14 zadel Veljko Stanojević (33:19). Ljubljančani so do konca dvoboja nekoliko ublažili neizogiben poraz.
Za Trebanjce je devet golov dosegel Filip Glavaš, pri gostih pa je bil s sedmimi strelsko najbolj učinkovit Aleksa Tufegdžić.
Ekipa Trima Trebnjega bo v 22. krogu gostovala v Ribnici, Ljubljančani pa bodo gostili Gorenje Velenje.

IZJAVI PO TEKMI

Uroš Zorman, trener Trima Trebnjega:
"Pokazali smo pravi obraz. Čestitke rokometašem za novi dve točki. Zdaj je pred nami začetek priprav na dve pomembni tekmi - proti Riku Ribnici in Celju Pivovarni Laško."

Aleksa Tufegdžić, rokometaš LL Grosista Slovana:
"Naredili smo preveč napak. V uvodnih 15 minutah so si gostitelji priigrali visoko prednost in jo ohranjali vse do konca tekme. Čestitke Trebanjcem za zmago in vso srečo v nadaljevanju sezone. Mi moramo še ogromno delati, da zmanjšamo število napak."

RK MARIBOR BRANIK : RD URBANSCAPE LOKA 29:34 (14:19)
Jerenec 6, Kovačec in Dosedla (4) po 5; U. Pipp 10, M. Jesenko 8 (2).

Igralec tekme: Urban Pipp (RD Urbanscape Loka)

Škofjeločani so v dvorani Lukna dosegli pomembno gostujočo zmago in vpisali 12. par točk v tej sezoni Lige NLB. S tem so se izbranci Jureta Šterbucla utrdili na petem mestu z osvojenimi 24 točkami. Mariborčani imajo po 11. porazu 19 točk.
V prvi polovici prvega polčasa sta bila tekmeca izenačena (8:8), nato pa so s tremi zaporednimi goli razliko naredili gostje. Prednost je v nadaljevanju trikrat narasla na šest golov, vselej je zanjo zadel Urban Pipp (15:9, 16:10 in 17:11), polčas pa se je končal z vodstvom Škofjeločanov za pet golov (19:14). Drugi del tekme se je začel z rdečim kartonom Domna Kneza, gostje pa so prednost povečali na +7 (23:16). Izbranci Luke Žvižeja se niso predali. Po delnem izidu 4:0 so prišli na vsega tri gole razlike (26:23). Na vse pretege so se trudili priti bližje, presekal pa jih je še drugi rdeči karton, tokrat Filipa Jerenca. Prednost gostov je znova narasla na sedem golov, točki pa sta posledično odšli v Škofjo Loko.
Najboljši posameznik pri gostiteljih je bil prav Filip Jerenec s šestimi goli, pri gostih pa je z desetimi izstopal Urban Pipp.
Ekipa Maribora Branika bo v 22. krogu gostovala v Šmartnem, Urbanscape Loko pa čaka domači obračun proti Ljubljani.

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Tekma se nikakor ni končala, kot smo si želeli. Pokazalo se je, da brez naše prave energije in borbe težko pariramo ekipam, s katerimi bi se radi kosali. Rezultat je takšen, kakršen je. Razočarani smo. Moramo se dvigniti, strniti vrste in v prihodnje znova priti do tega, da bo ekipa na prvem mestu in da bomo pokazali malo več energije. Na naslednjih tekmah gremo znova na polno naprej."

Jure Šterbucl, trener Urbanscapa Loke:
"Veseli smo zaradi zmage, a hkrati zelo zaskrbljeni zaradi zloma roke Aljaža Jesenka. Upam, da bo hitro okreval in se vrnil na igrišča, Mariboru Braniku pa v nadaljevanju sezone želim vso srečo."