27. 7. 2022

S skalpom gostiteljev v boj za končno 5. mesto

Reprezentanca fantov do 16 let, ki na Olimpijskem festivalu evropske mladine v slovaški Banski Bystrici nastopa kot leto dni mlajša od ostale konkurence, se veseli prve zmage. Izbranci Janija Klemenčiča so na zadnji tekmi prvega dela z 29:20 odpravili gostitelje Slovake. Do konca nastopov jih konec tedna čakata še tekmi v boju za končno peto mesto.

Po porazih proti Portugalski in Nemčiji se mladi slovenski rokometaši veselijo prvega uspeha. Proti Slovakom so pokazali zobe že v prvem polčasu, v drugih 30 minutah pa zanesljivo dokončali svoje delo.

Na prvi tekmi obračunov za končno peto mesto se bodo srečali s četrtouvrščeno ekipo skupine B.