15. 9. 2022

Potovanje žoge tisočerih dotikov od Celja do Ljubljane

Začetek največjega ženskega športnega dogodka pri nas je vse bliže, še bliže pa je dogodek z naslovom Žoga tisočerih dotikov. Največja akcija, namenjena promociji evropskega rokometnega prvenstva za ženske, bo v organizaciji Rokometne zveze Slovenije potekala v soboto, 1. oktobra, ko bo uradna žoga tekmovanja potovala od Celja do Ljubljane. Iz enega v drugo slovensko prizorišče, ki bo med 4. in 20. novembrom gostilo Women’s EHF Euro 2022.

Rokometna zveza Slovenije bo v sodelovanju s slovenskimi ženskimi rokometnimi klubi prvo oktobrsko soboto v okviru promocijske akcije Žoga tisočerih dotikov uradno žogo evropskega rokometnega prvenstva za ženske pospremila od Celja do Ljubljane.

Žogo bodo okoli šeste ure zjutraj s Krekovega trga v Celju, kjer stoji eden od odštevalnikov, ki opozarja na začetek velikega rokometnega tekmovanja, pospremile rokometašice vseh starosti. Vsaka od njih bo premagala 100 metrov, nato pa žogo predala naslednji. Preko Žalca, Vranskega, Tuhinjske doline, Kamnika in Domžal bodo po približno osmih, devetih urah dosegle Ljubljano. V dvorani Stožice bodo žogo prevzele slovenske in madžarske reprezentantke ter se z njo pomerile na pripravljalnem obračunu. Tekma se bo na prizorišču, ki bo 20. novembra gostilo veliki finale 15. evropskega rokometnega prvenstva za ženske, začela ob 17.30.

“Na prvi oktobrski dan bomo z uradno žogo evropskega prvenstva za ženske povezali obe slovenski prizorišči.  V projekt bo povezana večina slovenskih rokometnih igralk, od najmlajših, do najstarejših. Odziv klubov je zelo lep, trenutno imamo potrjeno sodelovanje več kot 20 ženskih rokometnih sredin. Šlo bo za podajanje žoge med 700 do 800 osebami, ki jih bodo sestavljale igralke, njihovi družinski člani, drugi člani klubov ter ambasadorke prihajajočega evropskega prvenstva. Vsakega sodelujočega čaka tudi privlačna nagrada, saj bo prejel vstopnico za finalno tekmo evropskega prvenstva,” je o akciji Žoga tisočerih dotikov na četrtkovi novinarski konferenci zbranim zaupal vodja projekta Rok Šinkovc.

Več o dogajanju, povezanim z organizacijo ženskega evropskega prvenstva v Sloveniji, lahko spremljate na posebni strani plawithheart.eu.