17. 9. 2022

Ajdovke in Pirančanke uspešne drugič v sezoni

Sobotna obračuna 1. ženske rokometne lige sta pripadla Ajdovkam in Pirančankam. Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so do drugih dveh točk prišle po zmagi nad Novomeščankami. Ugodno prednost so si priigrale že v prvem polčasu in jo nato varno pripeljale do konca (31:24). Tudi ekipa Pirana je zabeležila drugo zmago v tej sezoni. Tokrat je bila boljša od zasedbe Save Kranja, končni rezultat je znašal 33:30.

Nedelja prinaša srečanje med Celjankami in Velenjčankami, ponedeljek pa dvoboj Izolank in Krimovk. Tekma modre skupine med Ptujčankami in Litijankami je prestavljena.

Enako velja za obračun zelene skupine med Logatčankami in Ljubljančankami. Ekipi Kopra in Olimpije bosta dvoboj drugega kroga odigrali v nedeljo, 2. oktobra, Vrhničanke pa so tokrat proste.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 2. KROG

Sobota, 17. septembra
ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 31:24 (15:10)
Abina 9, Fegic 8; Udovč 5, Smonkar (2) in Barukčić po 4.

Ajdovke so si ugodno prednost na prvem domačem obračunu v tej sezoni 1. ženske rokometne lige priigrale že v prvem polčasu. Po izidu 7:6, toliko je semafor kazal v 16. minuti, so naredile delni izid 3:0, se nekoliko bolj odlepile, na odmor pa odnesle pet golov zaloge (15:10). V drugem delu srečanja so se Novomeščanke uspele približate. Tjaša Smonkar je v 46. minuti zadela za zmanjšanje zaostanka na dva zadetka (18:20). Gostje se niso predale vse do končnice. Pet minut pred iztekom časa je bil rezultat še ulovljiv, semafor je kazal 26:23. Nato pa so Ajdovke stopile na plin. Do konca so zadele še petkrat, Novomeščanke pa le enkrat (31:24).
Najbolj razpoložena je bila tokrat Ana Abina z devetimi goli, za Novomeščanke je pet zadetkov prispevala Deja Udovč.
Ajdovke bodo v tretjem krogu gostovale v Velenju, Novomeščanke pa bodo gostile Ptujčanke.

Ana Abina, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine: "Vedeli smo, da je ekipa Krke Novega mesta zelo neugodna. Igra pametno, nismo je podcenjevali. Srečanje smo rešile v obrambi. Naredile smo sicer kar nekaj napak, a smo jih popravile z dobro obrambno predstavo. Pri čistih strelih bomo morale biti v prihodnje bolj natančne."

Karin Kuralt, rokometašica Krke Novega mesta: "Dale smo vse od sebe, a se nam žal ni izšlo. Po tekmi smo videle, kje smo. Popraviti bomo morale napake, ki smo jih naredile v igri. Čestitke soigralkam, optimistično gledamo v nadaljevanje prvenstva."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 2. KROG

RK SAVA KRANJ : RK PIRAN 30:33 (18:20)
Ožegovič 11 (3), Kuralt 4; Kolobarič 10 (3), Kokotec 8.

Pirančanke so odločno vstopile v obračun drugega kroga 1. ženske rokometne lige. Po zmagi nad Vrhničankami na prvi tekmi so niti igre v svojih rokah držale tudi proti Kranjčankam. Vodile so večji del tekme, v 20. minuti s tremi goli prednosti (16:13). Do odmora prednosti niso povečale, po polovici tekme je semafor kazal 20:18 v korist zasedbe Pirana. V drugem delu tekme gostiteljice sprva niso uspele držati priključka. Pirančanke so hitro povedle s petimi goli prednosti (25:20), a varovanke Matije Mušiča so se do konca še uspele približati. V 58. minuti je Nika Ožegovič s črte sedmih metrov zadela za 29:31. Gostje so ohranile zbranost in tekmo varno pripeljale do konca.
Strelsko sta izstopali dve rokometašici. Med gostiteljicami Ožegovičeva z 11 zadetki, med gostjami pa Anja Kolobarič z desetimi.
V tretjem krogu bo ekipa Save Kranja prosta, zasedba Pirana pa bo doma gostila Koprčanke.