19. 10. 2022

Na finalni turnir še Izolčanke in Logatčanke

Po sredinih tekmah so znani trije udeleženci finalnega turnirja Pokala Slovenije za ženske. Ajdovskemu Mlinotestu so se pridružile rokometašice Trga ABC Izole in Zvezde Logatca.

Potem ko so si v torek v Velenju Ajdovke priborile tesno zmago za napredovanje proti domači zasedbi (28:27), sta nekoliko lažje delo imela naslednja polfinalista. Zvezda iz Logatca je proti Vrhniki zanesljivo vodila od začetka do konca. V 35. minuti je prednost prvič narasla na dvomestno število (24:14), do zadnjega piska sirene pa se je še nekoliko povišala.

Z izjemo uvodnih 11 minut so v vodstvu vztrajale tudi Izolčanke, ki so gostovale na Gorenjskem pri Savi. Tik pred odhodom na glavni odmor so ušle na šest zadetkov naskoka (7:13). Po vrnitvi na igrišče so prednost uspešno zadrževale, v zadnjih 12 minutah pa dodale na plin in za zanesljivo primorsko zmago.

Na finalnem turnirju je sedaj prostor le še za eno ekipo. To bo dal zadnji četrtfinalni dvoboj, na katerem se bosta merili najboljši ekipi minule sezone. Krim Mercator je v sredo nasproti dobil celjsko zasedbo Z'dežele, ki je bila zanesljivo boljša od Žiher hiš Ptuj - Ormož (39:17).
POKAL SLOVENIJE ZA ŽENSKE
ČETRTFINALE

Sreda, 19. oktobra:
RK SAVA KRANJ : ŽRK TRGO ABC IZOLA 21:30 (8:14)
Ožegovič 4, Štular Knavs, Rauter (1), Nosan in Krajnik po 3; Arnautovič 8, Berzelak 5 (1).

Ob 20.30:
RK ZVEZDA LOGATEC : ŠDRŠ VRHNIKA 39:27 (20:13)
Simšič 10, Le. Berzelak 4; Cankar 10 (5), Nusdorfer 5 (2).

Termin še ni znan:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK Z'DEŽELE

Že odigrano, torek, 18. oktobra:
ŽRK VELENJE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:28 (13:15)
Oder (2) in Ferenc (3) po 6; Perazić 10 (4), Fegic 5.

OSMINA FINALA:

Sreda, 19. oktobra:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK ŽIHER HIŠE PTUJ - ORMOŽ 39:17 (23:7)
Vrček in Bon Brzin (1) po 7; Planinc in Krasnič po 3.