4. 11. 2022

Koprčanom in Novomeščanom petkovi tekmi Lige NLB

Zasedba Kopra je po skromnem začetku sezone v sedmem krogu Lige NLB vpisala drugo zmago. Tokrat so bili prepričljivo boljši od Jeruzalema Ormoža. Končni rezultat tekme je znašal 26:15. Po načrtih pa še vedno ne steče Ljubljančanom, ki so morali na domačem parketu premoč priznati Krki (30:32) in tako ostajajo še brez zmage.

V soboto bo ekipa iz štajerske prestolnice gostovala v Škofji Loki, v nedeljo pa sledi še derbi kroga med Trebanjci in Celjani. Dvoboj med SVIŠ Ivančno Gorico in Rikom Ribnico bo odigran konec januarja.

LIGA NLB, 7. KROG

Petek, 4. novembra
RD KOPER : RK JERUZALEM ORMOŽ 26:15 (12:9)
Žagar 7 (1), Bratkovič 4; Ćirović 5, Bogadi, Hebar, Šulek in Cirar (1) po 3.

Igralec tekme: Matevž Žagar (RD Koper)

Rokometaši Kopra so vpisali drugo zaporedno zmago v Ligi NLB. Presenetljivo suvereno so premagali Jeruzalem Ormož, ki je doživel drugi poraz v nizu in četrtega v sezoni. Tekma je bila izenačena prvih 25 minut (8:7), nato pa so gostitelji z delnim izidom 4:1 pobegnili na 12:8 in prednost v nadaljevanju le še višali. Po desetih minutah drugega dela je bilo že 18:12, v 48. minuti pa so Koprčani dosegli dvomestno prednost 23:13.
Deset domačih igralcev se je vpisalo med strelec - največ zadetkov je dosegel Matevž Žagar (sedem), na drugi strani pa je bil najbolj učinkovit Nik Ćirović s petimi goli.
Koper bo v naslednjem krogu gostoval v Velenju, Jeruzalem Ormož pa bo gostil zasedbo LL Grosista Slovana.

Uroš Čuk, pomočnik trenerja Kopra: "Za nami je še ena zahtevna tekma. Z odlično obrambo smo prišli do dveh točk. Upam, da bomo tako nadaljevali. Zdaj nas čaka pokalna tekma, na katero vabim vse navijače. Zagotovo bo zanimivo."

Saša Prapotnik, trener Jeruzalema Ormoža: "Zaslužena zmaga Kopra. V drugem polčasu so nam ponudili nekaj drobtinic, ki jih nismo vzeli. V drugem delu smo popolnoma razpadli."

RD LL GROSIST SLOVAN : MRK KRKA 30:32 (12:20)
Tufegdžić 8 (2), Stojnić in Soršak po 5; Knavs 12 (2), Vukić 4.

Igralec tekme: Uroš Knavs (MRK Krka)

Rokometaši Krke so po dveh porazih vpisali četrto zmago v Ligi NLB, drugo na treh gostovanjih, in se utrdili v zgornjem delu razpredelnice. LL Grosist Slovan tudi po sedmem nastopu ostaja brez zmage, že na četrti domači tekmi pa ni osvojil točke. Oba remija je dosegel v gosteh v Ivančni Gorici in Mariboru. Novomeščani so večino dela za dve točki opravili v prvem polčasu. Tekmeca so nadigrali 20:12, osem zadetkov za Krko pa je v tem času dosegel Uroš Knavs. V nadaljevanju so gostje prednost povišali na 27:17, nato pa vidno popustili, tako da so gostitelji prišli do znosnega poraza.
Uroš Knavs je tekmo končal pri dvanajstih zadetkih - od 46. minute dalje ni bil več aktiven, pri domačih pa je bil najbolj razpoložen Aleksa Tufegdžić, ki je pet od svojih osmih zadetkov dosegel v zadnjih petnajstih minutah.
V osmem krogu bodo Ljubljančani gostovali v Ormožu, Krka pa se bo doma pomerila z Dobovo.

Darko Stojnić, rokometaš LL Grosista Slovana: "Čestitam Krki za zasluženo zmago, mi nismo bili kos tekmi. S soigralci se moramo zapreti v dvorani in še naprej trdo trenirati. Nekateri segmenti tekme so bili kakovostni, nekateri pa ne."

Uroš Knavs, rokometaš Krke: "Vedeli smo, da je LL Grosist Slovan menjal trenerja, da so imeli za pripravo več časa in da bo tekma zahtevna. Tudi mi smo se dobro pripravili, do končnice smo vodili za deset zadetkov. Sledil je mrk, posledica nezbranosti. LL Grosist Slovan se nam je približal in končnica je bila izenačena. Vseeno dve pomembni točki nesemo nazaj v Novo mesto. Tekmecem bi čestital za dobro predstavo."