23. 11. 2022

Krčani do prve zmage v tej sezoni Lige NLB

Ekipi Krškega in Maribora Branika sta ž v sredo odprli deseti krog Lige NLB. Zasedbi, ki sta zasidrani na dnu lestvice državnega prvenstva, sta bili večji del prvega polčasa precej izenačeni, proti koncu pa so si gostitelji priigrali prednost štirih zadetkov, v drugem delu potrdili prevlado (25:20) in s tem tudi prvo zmago v tej sezoni Lige NLB.

Deseti krog Lige NLB se bo s štirimi dvoboji nadaljeval v petek. LL Grosist Slovan bo gostoval v Kopru, v Ormož prihaja Trimo Trebnje, Krka bo gostila Škofjeločane, Velenjčani pa pričakujejo Dobovo. V soboto bodo na parket stopili še Slovenjgradčani in Ivančnogoričani, v nedeljo pa sledi derbi kroga med Celjem Pivovarno Laško in Rikom Ribnico.

LIGA NLB, 10. KROG

Sreda, 23. novembra
RK KRŠKO : RK MARIBOR BRANIK 25:20 (14:10)
Sintič 9 (2), Švalj 4; Jerenec 7, Jezernik 4 (1).

Igralec tekme: Luka Logar (RK Krško)

Zasedba iz Posavja je dosegla prvo zmago po vrnitvi na prvoligaško sceno. Po dveh neodločenih izidih proti Urbanscape Loki in SVIŠ Ivančni Gorici je bila njihova prva žrtev v tej sezoni zasedba Maribora Branika. Obračun ekip z dna razpredelnice je bil izenačen le v uvodnih dvajsetih minutah. Pri izidu 8:8 so na parketu zagospodarili gostitelji in povsem zasenčili rokometaše iz štajerske prestolnice. Rokometaši domače zasedbe so se na veliki odmor odpravili z vodstvom štirih golov (14:10), v začetku drugega polčasa pa so zaigrali zelo poletno in učinkovito. V 38. minuti je njihova prednost že znašala devet golov (19:10) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Posavju.
V domači ekipi sta blestela Marko Sintič in Luka Logar. Prvi je dosegel devet golov, drugi pa je zbral kar 17 obramb. V mariborski ekipi je bil najbolj učinkovit Filip Jerenec s sedmimi zadetki.
Zasedba Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala pri LL Grosist Slovanu, Maribor Branik pa bo gostil Celje Pivovarno Laško.

IZJAVA PO TEKMI

Luka Logar, vratar Krškega: "Končno smo uspeli zmagati. Čestitke soigralcem, čeprav smo bili v drugem polčasu še nekoliko nezbrani in naredili nekaj napak. Na našo srečo pa so jih naredili tudi Mariborčani. Še enkrat čestitke ekipi, zasedbi Maribora Branika pa vso srečo v nadaljevanju sezone."

Luka Žvižej, trener Maribora Branika: "Po obetavnem začetku, po vodstvu, smo padli v črno luknjo. Dobili smo strah pred zmago, naredili preveč napak ter zgrešili preveč čistih strelov. Na koncu smo tekmece sicer lovili, a jih nismo uspeli ujeti."