25. 11. 2022

Ljubljana ostaja edina neporažena zasedba zelene skupine

Po reprezentančnem premoru so se na igrišča vrnile rokometašice zelene skupine 1. ženske rokometne lige. Na dvoboju neporaženih zasedb je Ljubljana s 30:24 odpravila Piran in tako ostaja edina ekipa brez oddane točke.

V soboto bodo na delu še rokometašice Zvezde Logatca in Vrhnike.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 5. KROG

Petek, 25. novembra:
RK LJUBLJANA : RK PIRAN 30:24 (17:12)
Jarc (2) in Ocepek po 5; Kokotec 9 (1), Kolobarič 8 (4).
STATISTIKA

Podmladek Krima Mercatorja, ki v zeleni skupini nastopa pod imenom Ljubljana, še naprej vztraja na vrhu lestvice. Po tekmi s Piranom ostaja edina neporažena zasedba v drugem delu tekmovanja v 1. ženski rokometni ligi.
V uvodnih 20 minutah sta bili ekipi tesno poravnani, nato pa so Ljubljančanke dvominutno izključitev mladinske reprezentantke Anje Kolobarič izkoristile za tri zaporedne zadetke in pobeg na 13:10.
Tudi v nadaljevanju so z boljo igro nadaljevale gostiteljice. Te so po nizu 4:1 tik pred polčasom povedle s 17:11, tekmice pa so jim do konca tekme nato gledale v hrbet.
Za Ljubljano sta Nika Ocepek in Ana Jarc zadeli po petkrat. Za Piran je Kristina Kokotec zadela devetkrat, osemkrat pa Kolobaričeva.

IZJAVI PO TEKMI:

Aljaž Pavlič, pomočnik trenerke Ljubljane:
"Veseli smo, da smo uspeli odigrati borbeno tekmo, predvsem v obrambi. Na koncu smo prejeli 24 zadetkov, kar je proti tako kakovostni zasedbi dober rezultat. Morda bi vratarki lahko zbrali še kakšno obrambo več, a na koncu smo lahko zadovoljni s pristopom in samo igro. Ko deluje obramba, deluje tudi napad, zato smo tudi tam igrali lepo kombinatorno igro. Zaslužena zmaga naše ekipe."

Neja Turnšek, rokometašica RK Piran:
"Res se ni izšlo po naših željah. Naredili smo preveč tehničnih napak v napadu, v obrambi smo premalo igrale skupaj in uspešno zapirale. Priznati moramo, da je bila Ljubljana danes boljša in upati na boljši izid na povratni tekmi."

Sobota, 25. septembra, ob 20.00
RK ZVEZDA LOGATEC : ŠDRŠ VRHNIKA

IZJAVI PRED TEKMO:

Barbara Brkovič, rokometašica RK Zvezda Logatec:
"Po daljšem tekmovalnem premoru nas čaka obračun z istim nasprotnikom kot pred premorom. Nasprotnice dobro poznamo, vemo, da bo ponovno težka tekma. V zadnjih 14 dnevih smo trenirali zelo dobro in usmerjeno v tekmo, tako da je naša pripravljenost dobra. Verjamem v ekipo in da lahko znova pokažemo tako igro kot smo jo na pokalni tekmi."

Tjaša Uljan, rokometašica ŠDRŠ Vrhnika:
"V soboto nas čaka težko gostovanje pri ekipi iz Logatca. Na prejšnji, pokalni tekmi, smo naredile preveč napak in nismo pokazale vsega kar znamo. Na prihajajoči tekmi se bomo z ekipo potrudile, da z dobro in hitro igro v napadu ter s čvrsto obrambo prinesemo dve točki na Vrhniko."

Prestavljeno:
RK OLIMPIJA : RK SAVA KRANJ