19. 11. 2023

Celjani zadržali napade Škofjeločanov

Na zadnji tekmi 10. kroga Lige NLB so se zmage veselili rokometaši Celja Pivovarne Laško. V dvorani Zlatorog so s 34:32 ugnali Urbanscape Loko, ki se vse do konca ni predala.

Krog se je z zmago Slovenj Gradca sicer začel že v petek, v soboto pa so nove uspehe dosegle še zasedbe Trima Trebnjega, Jeruzalema Ormoža, Rika Ribnice, Sviša Ivančne Gorice in Gorenja Velenja.

LIGA NLB, 10. KROG

Nedelja, 19. november
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD URBANSCAPE LOKA
Janc 6 (3), Cokan 5; Soršak 9, Latković in Jesenko (4) po 5.
STATISTIKA

Igralec tekme: Mitja Janc (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so se po težko izbojevani zmagi na zadnji tekmi kroga po številu točk izenačili z drugouvrščenimi Velenjčani. Oboji imajo točko manj od vodilnih Trebanjcev, medtem ko Škofjeločani po petem porazu ostajajo na desetem mestu v 14-članski ligi NLB.
V uvodnih desetih minutah je bila tekma izenačena, po izidu 5:5 pa se je tehtnica počasi začela prevešati na stran rokometašev iz mesta grofov. Njihova premoč je bila najbolj izrazita v sklepnih minutah prvega polčasa, ko so si priigrali sedem golov naskoka (19:12, 20:13 in 21:14). Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v drugi polovici tekme močno popustili in porabili kar nekaj energije, da so zlomili odpor Gorenjcev. Gosti so se jim v 41. minuti približali na dva gola (25:27), v zadnjem delu tekme pa vseskozi vršili pritisk na 26-kratne državne prvake. Celjani, ki bodo v četrtek gostovali pri velikanih evropskega rokometa iz madžarskega Veszprema, so nekoliko lažje zadihali šele v 57. minuti, ko so povedli za štiri gole (33:29), kar je bil zadosten kapital za osmo zmago v državnem prvenstvu.
 V celjski ekipi je Mitja Janc dosegel šest, Tim Cokan pet golov, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil Škofjeločan Jaka Soršak z devetimi zadetki. Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila z LL Grosist Slovanom, škofjeloška pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta 2. decembra.

IZJAVI PO TEKMI:

Alem Toskić, trener RK Celje Pivovarna Laško:
"Dosegli smo težko prigarano zmaga. Prvi polčas smo odigrali na visoki ravni in dobro nadzorovali potek srečanja. Dosegli smo kar 21 zadetkov. Drugi polčas pa sem malce zamenjal ekipo, ponudil priložnost še nekaterim ostalim igralcem. V nadaljevanju smo naredili preveč napak in gostje so to znali izkoristiti ter nam povzročili nekaj težav. Na koncu je zmaga zaslužena."

Gregor Cvijič, trener RD Urbanscape Loka:
"Prvi polčas smo odigrali slabo, predvsem v obrambi in Celje je to znalo izkoristiti. V nadaljevanju smo dvignili raven igre, pokazali pravo borbenost in se uspeli približati. Prišli smo samo do zadetka zaostanka. A Celje je kakovostna ekipa, ki je znala pripeljati tekmo do konca. Čestitke Celjanom za zasluženo zmago."