6. 1. 2023

Ljubljančanke klonile prvič v sezoni

V Zeleni skupini 1. ženske rokometne lige ni več nepremaganih ekip. Zasedba Zvezde Logatca je na prvi ženski članski tekmi v letu 2023 doma premagala do sedaj neporaženo Ljubljano z 31:27.

V soboto ob 18. uri sledi obračun Pirana in Save Kranja, v nedeljo ob 19.00 pa še Olimpije in Kopra.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 9. KROG

Petek, 6. januarja:
RK ZVEZDA LOGATEC : RK LJUBLJANA 31:27 (19:11)
Berzelak 10 (2), Stojanović Železnik 7; Ocepek 12 (8), Jarc 4.
STATISTIKA

Rokometašice iz Logatca so na domačem parketu pripravile lepo presenečenje. Na kolena so spravile tekmice iz Ljubljane, ki so v prvem delu sezone na sedmih tekmah vpisale prav toliko zmag in zanesljivo zasedajo prvo mesto v Zeleni skupini. Kljub spodrsljaju imajo ob odigrani tekmi več še vedno štiri točke naskoka. Logatčanke ostajajo četrte, a so se po osvojenih točkah (7) izenačile s tretjeuvrščeno Savo Kranjem.
Logatčanke so ritem igri narekovale praktično skozi vseh 60 minut. V prvih 20 minutah so si večkrat priigrale manjšo prednost, a so jo tekmice iz prestolnice vselej uspele nekako nevtralizirati.
Gostiteljice so se tako prvič uspele oddaljiti v zaključku prvega polčasa. Med 23. in 26. minuto so na krilih Lee Berzelak napravile niz 4:0, po katerem so povedle s 17:11.
Ljubljančanke so se nato podale v novo lovljenje zaostanka, a jim zmage tekmic vse do konca ni uspelo ogroziti. Še najbolj so se približale v 53. minuti, ko je Nika Ocepek s sedmih metrov zadela za 27:25.
Slednja je bila z 12 zadetki najboljša strelka Ljubljane. S črte sedmih metrov je zadela osemkrat iz devetih strelov. Na drugi strani je za Logatec Berzelakova zabila 10 golov.

IZJAVI PO TEKMI:

Peter Terčič, trener RK Zvezda Logatec:
"Premor preko novega leta smo izkoristili za dobro taktično pripravo na nasprotnika. Imeli smo sicer nekaj manj treningov, a smo se lahko kvalitetno pripravili. Odigrali smo odlično tekmo, v vseh pogledih smo bili izjemni in čisto vse ekipe so dale vse od sebe. Tudi za tiste, ki danes niso morale igrati. Seveda mi je žal zaradi poškodbe ene naših zelo pomembnih igralk. A imamo vse igralke dobre, ki lahko odigrajo na vrhunskem nivoju in to so tudi pokazale. Če potegnemo črto smo dobili dve od treh tekem proti Ljubljani in mislim, da lahko proti vsakemu nasprotniku igramo na zmago."

Aljaž Pavlič, pomočnik trenerja RK Ljubljana:
"V tekmo smo šli preveč rezervirano. Kot sem že pred tekmo povedal je Zvezda na svojem terenu zagotovo neugoden nasprotnik. Imajo nekaj rokometašic, ki so močne v igri ena na ena in to nam v prvem polčasu ni uspelo zaustaviti. V drugem polčasu smo se zbudili, prišli do treh golov zaostanka, na žalost pa nam tega naleta ni uspelo spraviti do konca. Na koncu smo zasluženo izgubili tekmo."

Sobota, 7. januarja, ob 18.00:
RK PIRAN : RK SAVA KRANJ

IZJAVI PRED TEKMO:

Nika Hojnik, rokometašica RK Piran:
"Čaka nas domača tekma s Savo Kranj. Kljub krajši pavzi verjamem, da bomo s puncami pokazale borbenost tako v obrambi kot tudi v napadu. Želimo si, da točki ostaneta doma, kar nam bo uspelo, če bomo igrale kot ekipa."

Nedelja, 8. januarja, ob 19.00:
RK OLIMPIJA : ŽURD KOPER
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - ZELENA SKUPINA