10. 1. 2023

Krimovke iz Celja vendarle s celo kožo

Rokometašice Modre skupine so vstopile v 10. krog. Po hudi drami je ekipa Z'dežele na domačem parketu morala priznati premoč Krimu Mercatorju s 25:27.

Krog se bo nadaljeval v četrtek z obračunom med Ptujčankami in Novomeščankami. Preostali tekmi sledita v soboto.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG

Torek, 10. januarja:
ŽRK Z'DEŽELE : RK KRIM MERCATOR 25:27 (11:16)
Strnad Zelen 9 (7), Novak 6; Stanko 13 (4), Dmitrieva 5.

Rokometašice Krima Mercatorja ostajajo neporažene v Modri skupini. Za deveto prvenstveno zmago so se morale pošteno potruditi, saj so jim Celjanke nudile odličen odpor. Slednje ostajajo na tretjem mestu.
V prvih 14 minutah je bila tekma tesno poravnana, nato pa so v ospredje stopile Ljubljančanke. S tremi zaporednimi zadetki so povedle z 8:5 in v vodstvu vztrajale vse do končnice tekme. Četudi so Celjanke vmes zaostajale že za šest zadetkov, so se z vztrajno igro vrnile v igro. Svoj trenutek so dočakale v 57. minuti, ko je Sanja Vrček zadela za 25:25. Slovenske prvakinje s prestolnice so nato strnile svoje vrste ter si z zadetkoma Betchaidelle Ngombele in Tjaše Stanko priborile novo zmago.
Slednja je bila s 13 zadetki najboljša posameznica svoje ekipe, medtem ko je na drugi strani Anika Strnad Zelen zadela devetkrat.

IZJAVI PO TEKMI:

Sanja Vrček, rokometašica ŽRK Z'dežele:
"Če pogledam tekmo za nazaj, lahko rečem, da smo opravile fantastični posel, zato ta minimalen poraz na koncu zagotovo ni skazil celotne slike. Ponosna sem na svoje soigralke. Pokazale smo, kako si res želimo zmage na vsaki tekmo. Borile smo se do zadnje minute. Vsekakor se pozna, da imajo tekmice dodano kakovost. Za nas je najbolj pomembno, da smo dokazale same sebi, da lahko konkuriramo tudi trenutno najboljši ekipi v Sloveniji."