14. 1. 2023

Ajdovke in Litijanke do prepričljivih zmag

Z dvema sobotnima tekmama na Primorskem se je v soboto nadaljeval 10. krog v Modri skupini 1. ženske rokometne lige. Litija je zanesljivo slavila zmago v Izoli (28:19), Mlinotest Ajdovščina pa je z dobrim vstopov v drugi polčas ugnala Velenjčanke (31:22).

Že v torek je po hudi drami ekipa Z'dežele na domačem parketu morala priznati premoč Krimu Mercatorju s 25:27.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG

Sobota, 14. januarja:
ŽRK TRGO ABC IZOLA : ŽRD LITIJA 18:28 (9:14)
Berzelak 6 (1), Arnautović 3; M. Kogovšek 6 (3), Gavrilović (1) in Hauptman (3) po 5.

Po zmagi in z odigrano tekmo več se je zasedba Litije povzpela na trenutno peto mesto Modre skupine 1. ženske rokometne lige. Litijanke imajo na lestvici točko več od novomeške Krke. Trgo ABC Izola brez točke ostaja na zadnje, osmem mestu.
Litija si je pot do zmage začela tlakovati še zgodaj v prvem polčasu. Med 4. in 18. minuto je napravila delni niz 7:1, povedla z 9:3, vse do konca tekme pa nato brez težav zadrževala prednost.
Pri Litiji je za zmago šest zadetkov prispevala Manca Kogovšek, pet sta jih dodali Jelena Gavrilovič in Blažka Hauptman. Za Izolo je šestkrat zadela Ana Berzelak.

IZJAVI PO TEKMI:

Nikolina Stojičić, rokometašica ŽURD Koper:
"Začetek je bil odličen. Prihajale smo do lepih strelov, v obrambi pa uspešno ustavljale tekmice. V prvem polčasu smo jih še dohitevale, vendar so Pirančanke v drugem delu izkoristile naše zgrešene strele in tako prišle do lahkih zadetkov, kar jih je pripeljalo do zmage."

Blažka Hauptman, rokometašica ŽRD Litija:
"V tekmo smo stopili tako, kot smo se dogovorili. V obrambi smo bile čvrste, naredile dovolj prekinitev in posledično prihajale do lahkih zadetkov. Želimo si, da tudi naprej držimo takšno raven igre. Nadejamo se uspeha tudi na naslednjih tekmah. Čestitam puncam za dobro borbo."

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRK VELENJE 31:22 (16:13)
Abina 8, Černigoj in Fegic (2) po 6; Kodele 10 (5), Tabaković in Ferenc po 3.

Zasedba Mlinotesta Ajdovščine nadaljuje z dobrimi nastopi v tej sezoni. Proti Velenjčankam so na deseti tekmi dosegle deveto zmago in zanesljivo ostajajo na drugem mestu Modre skupine državnega prvenstva. Velenjčanke ostajajo četrte, a imajo Litijanke ob tekmi manj za njimi le točko zaostanka.
V prvih 16 minutah je bila tekma tesno poravnana, nato pa so Velenjčanke z dvema zaporednima zadetkoma Nastje Ferenc ušle na 9:6. Ajdovke so se v igro dokončno vrnile v 26. minuti, ko je Ana Abina zadela za 11:11, že ob odhodu na glavni odmor pa so vodile s 16:13.
Odločilen korak so rokometašice z mesta burje napravile na začetku nadaljevanja. Do 45. minute so napravile delni niz 10:1, nato pa tekmo mirno pripeljale h koncu.
V dresu Mlinotesta Ajdovščine je Ana Abina dosegla osem golov, po šest sta jih dodali Nena Černigoj in Nuša Fegic. Med Velenjčankami je bila z 10 zadetki najuspešnejša Eleonora Kodele.

Jan Žbogar, ŽRK Mlinotest Ajdovščina:
''Sicer pričakovana zmaga, vendar smo se morali za njo kar potruditi. V prvem polčasu je bilo premalo agresivnosti v obrambi, v napadu pa osredotočenost ni bilo na pravi ravni. To smo drugi polčas popravili in tako je nastala razlika, katero smo potem ohranili do konca.''

Petra Tomič, rokometašica ŽRK Velenje:
'Zavedale smo se, kam prihajamo. Mlinotest Ajdovščina je evropski klub, ki lahko na neki stopnji parira tudi ekipam v evropskih tekmovanjih. V tekmo smo vstopile zelo borbeno, prvih 25 minut je bilo zares vrhunski, to je bila posledica čvrste obrambe in zbranosti v napadu. V drugem delu je popustila zbranost in moč, kar so Ajdovke izkoristile in zasluženo slavile."