3. 2. 2023

Celjanke suverene na Ptuju

Zasedba Z'dežele je uspešno opravila nalogo na Ptuju, kjer so bile Celjanke od gostiteljic uspešnejše s 36:23.

Na edinem petkovem dvoboju v 13. krogu 1. ženske rokometne lige so se novih dveh točk veselile Celjanke, ki so ugnale Ptujčanke. V soboto bo na sporedu še šest obračunov v modri in zeleni skupini.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 13. KROG

Petek, 3. februarja:
ŽRK ŽIHER HIŠE PTUJ-ORMOŽ : ŽRK Z'DEŽELE 23:36 (7:19)
Kolenko 7, Planinc 4; Strnad Zelen in Pišek po 7.

Ptujčanke so na na petkovi tekmi 14. kroga 1. ženske rokometne lige v gosteh pričakale zasedbo Z'dežele. Gostje so vajeti igre hitro prevzele v svoje roke, že v deseti minuti je vodstvo izbrank Miše Marinček znašalo pet zadetkov, sedem minut kasneje pa so rokometašice iz knežjega mesta vodile z dvomestno razliko (13:3). Ptujska zasedba se je na odmor odpravila v zaostanku z dvanajstimi zadetki, a v drugo polovico tekme vstopila odločno. Na drugi strani je strokovni štab Z'dežele razporedil minutažo med igralke v svojem kadru, nadaljevanje tekme pa se je odvilo brez pretiranih presenečenj in sklenilo s končnim izidom 23:36.
Pri gostiteljicah je sedemkrat mrežo zatresla Minea Kolenko, pri gostjah sta jih prav toliko dosegli Anika Strnad Zelen in Jasmina Pišek.
Tokratne zmagovalke, ki so pred zadnjo tekmo rednega dela trdno zasidrane na tretjem mestu lestvice modre skupine, v prihodnjem krogu čaka obračun z Novomeščankami, Ptujčanke bodo na derbiju dna lestvice gostile Izolanke.

IZJAVI PO TEKMI

Nuša Puž, rokometašica ŽRK Žiher hiše Ptuj - Ormož:
"Tekmo smo izgubile v prvih minutah. Nato smo se zbrale in odigrale boljše ter tako pokazale, da smo lahko konkurenčne. Drugi polčas je dobra popotnica za prihajajočo tekmo proti Trgu ABC Izoli."

Tajda Tripkovič, rokometašica Z'dežele:
"Vesele smo, da gresta dve točki z nami v Celje. Za nami je bil odličen prvi polčas. V drugem polčasu je sledil padec v igri. Mislim, da je še imamo prostor za izboljšave. Sicer pa čestitam puncam za borbo in nove točke."