12. 2. 2023

Celjani po Nantesu uspešni tudi v Ormožu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so si pred polno dvorano v Ormožu priigrali novi dve točki (34:29).

Varovanci slavljenca Alema Toskića so bili uspešni pred zbrano množico v dvorani Hardek, ki je ob obračunu ormoških rokometašev s Celjani prišla pozdravit tudi nekdanjega kapetana Bojana Čudiča, katerega dres s številko 10 so pri RK Jeruzalem Ormož upokojili prav pred dvobojem s Celjem Pivovarno Laško.

LIGA NLB, 15. KROG

Nedelja, 12. februarja:
RK JERUZALEM ORMOŽ : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:34 (13:18)
Žuran 8, Kosi 7; Cokan 11 (5), Janc 7 (1).

Igralec tekme: Tim Cokan (RK Jeruzalem Ormož)

Celjani so s 14. zmago v sezoni skočili nazaj na vrh prvenstvene razpredelnice in imajo dve točki več od Trima Trebnjega in tri od Velenja. Za rokometaše Ormoža je to osmi poraz in ostajajo na osmem mestu.
Rokometaši iz knežjega mesta so bili tokrat spet na delu v državnem prvenstvu, med tednom pa so na tekmi 11. kroga lige prvakov v gosteh premagali Nantes z 32:31.
Celjani so v Ormožu upravičili vlogo favorita. Prednost so prevzeli že takoj na začetku dvoboja, ta pa ni bila nikoli resneje ogrožena.
Po dobrih desetih minutah in golu Stefana Žabića so gostje povedli z 8:4. Prednost so nato Celjani dvignili na pet zadetkov, a so se po zaslugi Davida Bogadija domači rokometaši približali na nazaj na dva (10:8).
Pred odmorom so se Celjani še enkrat odmaknili in povedli z največjo razliko v prvem polčasu, ko je štiri minute pred koncem Tim Cokan zadel za 16:10.
Drugi polčas so domačini napadalno odprli in se približali na tri gole zaostanka (17:20), a v nadaljevanju tega tempa niso zdržali. Po novem golu Žabića so Celjani povedli za sedem (25:18).
Ormožani so nekajkrat do konca tekme za malenkost še zmanjšali zaostanek, a prostora za kaj več jim Celjani niso pustili.
Za Celje je Tim Cokan dosegel 11 golov in bil najboljši strelec obračuna, sedem jih je dodal Mitja Janc. Za Ormož je osem zadetkov dosegel Rok Žuran, sedem pa jih je prispeval Tilen Kosi.
V naslednjem krogu rokometaše Celja čaka štajerski derbi proti Gorenju Velenju pred domačimi navijači. Ormožani pa se bodo odpravili na gostovanje k Slovenj Gradcu.

Tilen Kosi, rokometaš Jeruzalema Ormoža:
"Čestitke Celju na zmagi. Fenomenalno vzdušje. Polna dvorana. To je Ormož. Prava promocija slovenskega rokometa. Žal to vidijo le pravi ljubitelji rokometa, odgovorni na zvezi tak ne."

Gal Gaberšek, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"V Ormožu ni enostavno zmagati. Na Hardeku je bilo pravo rokometno vzdušje. Pred takim občinstvom je res lepo igrati. Čestitke soigralcem za predstavo."