28. 2. 2024

Ormožani po -8 do remija proti Krki

V sredo se je v Ligi NLB zaključil 16. krog. Na zaostali tekmi sta se pomerili zasedbi Jeruzalema Ormoža in Krke.

Dolenci so v prvem polčasu vodili že za osem zadetkov, a se gostitelji niso predali. V 57. minuti so izid prvič na tekmi poravnali (25:25), v zadnji minuti nato prvič povedli (26:25), na koncu pa se je tekma končala brez zmagovalca, četudi sta imeli obe ekipi v zadnjih sekundah na voljo napada za osvojitev obeh točk.
LIGA NLB, 16. KROG
Sreda, 28. februar:
RK JERUZALEM ORMOŽ : MRK KRKA 26:26 (10:16)
Sok 8 (3), Munda in Pungartnik po 5; Majstorovič 7 (3), Nikolić in Horvat po 4.
STATISTIKA

Igralec tekme: Jure Blažević (MRK Krka).

V Ormožu so se srečali neposredni tekmeci v boju za četrto mesto na prvenstveni razpredelnici. Krka je imela pred dvobojem točko prednosti, po prvem polčasu je kazalo, da bo prednost še povečala in se utrdila na četrtem mestu.
Na odmoru je namreč imela šest golov prednosti, vodila tudi za osem (13:5), toda v drugem polčasu je prišlo do preobrata. Domači so na začetku zadnje minuto celo povedli s 26:25, toda Dolenjci so še uspeli izenačiti, tako da se je tekma zasluženo končala brez zmagovalca.
Dolgo časa je kazalo, da bodo za domače usodne prve minute. Gosti so namreč tekmo odprli z delnim izidom 5:0, nato pa zanesljivo prednost držali vse do odhoda v slačilnice. V drugem delu so se Ormožani prebudili, začele tekmece loviti. V 57. minuti je Aljoša Munda izenačil na 25:25, Tadej Sok, z osmimi goli najučinkovitejši igralec tekme, pa jih je celo povedel v vodstvo. Marko Majstorović, s sedmimi goli najboljši strelec Krke, je ekspresno izenačil.
Do konca sta imeli obe ekipi še priložnost za polni izkupiček, domači so na postavljeno obrambo izgubili žogo, gosti pa so slabo izvedli protinapad in niso prišli do strela.
V naslednjem krogu bo Jeruzalem Ormož gostil LL Grosist Slovan, Krka pa bo gostovala pri vodilnemu Trimu Trebnje.

IZJAVI PRED TEKMO:

Miha Kolmančič, rokometaš RK Jeruzalem Ormož:
"Odlična tekma na Hardeku. Epska. V nekem krču smo štartali v tekmo. Šele v drugem polčasu smo se sprostili in ob odličnih navijačih spremenili zaostanek osmih golov do točke. Na koncu smo bili bližje zmagi, vendar glede na prikazano skozi celo tekmo je remi realen. Ta točka nam veliko pomeni".

Gašper Horvat, rokometaš MRK Krka Novo mesto:
"Vedeli smo kaj nas čaka v Ormožu. Odlično smo začeli tekmo, vendar se zavedali, da se Ormožani ne bodo predali. Na koncu smo glede na razplet v končnici lahko srečni s točko. V zadnjih petnajstih minutah tekme nas je zmanjkalo, kar je posledica igranja v evropskem tekmovanju. Sicer pa je bila to fantastična tekma."