27. 3. 2024

Makuc s 16 goli vodil Koprčane do zmage na Škofljici

S sredino tekmo na Škofljici so rokometaši v Ligi NLB vstopili v zadnjih šest krogov. Na gostovanju se je do zmage z 39:33 prebil Koper. S 16 zadetki je blestel Andraž Makuc.

Del tekem bo na sporedu v soboto, zadnji dve pa v kasnejših terminih.
LIGA NLB, 21. KROG
Sreda, 27. marec:
ŠRD ŠKOFLJICA : RD KOPER 33:39 (18:20)
Ju. Rot 13, Pangerc 5 (2); Makuc 16 (5), Kete in Sanabor po 5.

Igralec tekme: Andraž Makuc (RD Koper)

V obračunu ekip, ki sta nazadnje doživeli prvenstvena poraza, pred tem pa so Koprčani presenetili tudi Celje Pivovarno Laško, so Primorci potrdili vlogo favorita in osvojili novi točki, s katerimi so na lestvici vsaj začasno prehiteli Ribničane in se povzpeli na šesto mesto.
Favorizirani Koprčani so v uvodu sicer zaostajali za tri gole, v končnici prvega dela, kjer so napadli močno prekašali vratarje, pa se je izid obrnil in v 24. minuti je bilo na semaforju 13:16. Ob polčasu je razlika znašala dva gola (18:20).
Po menjavi strani so gostitelji sicer izenačili na 22:22, že na polovici drugega polčasa pa je bila koprska prednost štiri gole (24:28). Domačim ni pomagala niti minuta odmora trenerja Aleša Repine. Razlika se je povečala na pet golov in ekipa z obale je tekmo mirno pripeljala do konca.
Sicer pa je bila tekma tudi dvoboj dveh strelcev. Jure Rot je za domače dosegel 13 golov, vse iz igre, Andraž Makuc pa za goste kar 16, pet iz sedmih metrov.
V 22. krogu Koprčane čaka domači obračun z Dobovo, Škofljico pa zahtevno gostovanje pri vodilni ekipi lige v Trebnjem.

IZJAVI PO TEKMI:

Juš Rot, rokometaš ŠRD Škofljica:
"Pričeli smo z malce drugačno postavo kot ponavadi, saj smo želeli imeti moči za drugi polčas. V prvem polčasu nam je kljub temu šlo kar dobro, nas je pa vseeno zmanjkalo v drugem polčasu, predvsem pri zaključnih strelih. Njihov vratar je obranil nekaj pomembnih strelov, nato pa nam je padla motivacija in rezultat je takšen kot je."

Tine Poklar, rokometaš RD Koper:
"Mogoče rezultat kaže lahko zmago, a tokrat je bilo vse prej kot to. Vesel sem zmage, vesel sem, da smo po dveh porazih spet na zmagovalni poti. Vedeli smo da prihajamo na Škofljico, ki je neugodna ekipa, sploh zaradi borbe za obstanek. Igrala je dobro in želim jim vse najboljše v nadaljevanju."

Sobota, 30. marec, ob 18.30:
RK JERUZALEM ORMOŽ : RK TRIMO TREBNJE (prenos na Sportklub 1 in na Facebooku Sportklub Slovenija)

Ob 19.00:
RD LL GROSIST SLOVAN : RK SVIŠ IVANČNA GORICA (spletni prenos na YouTube kanalu RZS TV)
RD URBANSCAPE LOKA : MRK LJUBLJANA (spletni prenos na YouTube kanalu RZS TV)
RK SLOVENJ GRADEC : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO (spletni prenos na YouTube kanalu RZS TV)