27. 10. 2006

Do zmage v zadnjih minutah

Slovenski rokometaši so v prvem krogu mednadornega turnirja v švicarskem Kirchbergu premagali Romunijo s 37:34 (18:19), v nadaljevanju turnirja pa jih v petek, 27. oktobra čaka tekma z Izraleom (ob 18.00), v soboto, 28. oktobra pa še tekma z gostitelji Švicarji.
Romunija, nekdanja rokometna velesila, se je izkazala za povsem primernega tekmeca, saj so imeli varovanci selektorja Kasima Kamenica kar težko delo. Tekmec je dobil prvi polčas, slovenska obramba 6-0 je bila prepočasna za hitronoge Romune, a zato je bil na visokem nivoju slovenski napad. Romuni so si kljub temu v prvem polčasu priigrali prednost treh zadetkov (17:14). Podobno je bilo tudi v nadaljevanju. Slovenskim rokometašem je uspelo izenačiti in v 47. minuti povesti za zadetek, odločitev o zmagovalcu pa je padla v končnici tekme, ko je nekaj obramb zbral Gorazd Škof in ko sta bila v napadu učinkovita Aleš Pajovič in Renato Vugrinec. V drugi tekmi prvega kroga je Švica premagala Izrael z 28:23 (12:12).

Slovenija – Romunija 37:34 (18:19)
Kirchberg - Dvorana Grossmatt, gledalcev 200, sodnika Vitzthum in Choquard (Švica).
Slovenija: Podpečan, Škof, Lapajne, Praznik, Backovič, Vugrinec 7 (4), Jovičič 2, Bezjak, Gajič 4, Kozomara 2, Kavaš 1, J. Dobelšek, Brumen 2 (1), Rutenka 9, Pajovič 7, Lubej 3.
Romunija: Popescu, Laufceac, Filip 2, Novanc 2, Timofete 7, Buricea, Nicolae, Baiceanu 4, Stavrositu, Sania 5, Toma 1, Mazilu 2, Ciubotarin, Iacob 1, Ghionea 3 (1), Jurca 7.
Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5); Romunija 1 (1).
Izključitve: Slovenija 6; Romunija 6.