18. 8. 2006

Zapravili zadnji napad za zmago

SLOVENIJA – BELORUSIJA 32 : 35 (28 : 28, 10 : 13)
Tekma za uvrstitev od 5 – 8 mesta:Innsbruck – Olimpijska dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Predrag Pavičević in Nebojša Vujišić.
Slovenija: Karpan (2 obrambi), Skok (10 obramb); Klepej 2, Hartman, Bezjak 7, Kleč 1, Gregorc, Skube 4, Poklar 7(1), Ilc 3(3), Muhovec, Furlan 4, Sever, Abrahamsberg 4. Trener: Janez Ilc
Belorusija: Furs, Kishou (1 obramba), Sanko (17 obramb); Pukhouski 5, Isachonak 1(1), Tsitou 4, Maroz 1, Shylovich 9, Barzenkou, Chystabayeu, Babichev 4, Nesterenko, Rutenka 10 (4). Trener: Mikalai Zhuk
Sedemmetrovke: Slovenija 8/4, Belorusija 6/5.
Izključitve: Slovenija 10; Belorusija 10 minut.

Preveč napak drago stalo Slovence
Slovenski upi so proti Belorusiji po lastnih napakah zapravili lepo priložnost za zmago in tako jih v petek ob 17.30 uri čaka tekma za sedmo mesto. Začetek tekme je s strani Slovenije bil obetaven in v 11. minuti naši mladi upi povedejo s 6:2. Toda sedem minut kasneje prvič z 9:8 povedejo Belorusi, ki imajo res izjemno ekipo s katero bi se v prihodnje lahko približali samemu svetovnemu vrhu. Beloruski orjaki (Rutenka mlajši je med najnižjimi v ekipi) so izkoristili še dve zapravljeni sedemmetrovki Slovencev (Furlan, Poklar) in izjemno raspoloženi ter motivirani Denis Rutenka je svoje moštvo tik pred odhodom na odmor popeljal do vodstva s 15:12.

Solidnih zadnjih dvajset minut
V 40. minuti Belorusija povede že s +6, 21:15 in maloštevilni gledalci (okrog petnajst slovenskih navijačev) v dvorani so pomislili, da je tekma že končana. Toda varovanci Janeza Ilca se po dveh izključitvah Belorusov poberejo in se kljub novima zgrešenima sedemmetrovkama (še v drugo Furlan in Poklar) vrnejo v igro ter v zaključku tekme izid celo izenačijo na 28:28. V zadnji minuti najprej Skok zaustavi sedemmetrovko Rutenki, klop Slovenije pa 33 sekund pred koncem tekme pokliče minuto odmora. V zadnjih sekundah tekme Furlan z levega krila neuspešno s suhim listom zaključi akcijo (obramba Sanka), čeprav je dogovor moštva o zaključku akcije bil drugačen.

Nemoč Slovencev in odlični vratar Sanko v podaljšku
V podaljšku fizično močnejši Belorusi po zaslugi obramb Sanka (v deset minutnem podaljšku 7 obramb, skupaj 17) pridejo do zmage, ki jim omogoča boj za peto mesto. Slovenijo, jutri v petek, ob 17.30 uri čaka tekma za sedmo mesto s Hrvati, ki so presenetljivo izgubili še s Slovaki. Po tekmi se bo slovenska ekspedicija odpravila v Slovenijo. Predčasno sta zaradi poškodb prvenstvo zapustila že Rok Šimič (zlom prsta) in Boris Bečirovič (poškodba