21. 1. 2006

Zmaga v Tivoliju

Slovenija – Srbija in Črna gora 31:29 (13:14)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 3000 gledalcev. Sodnika: Reisinger in Kaschutz (oba Avstrija).
Slovenija: Podpečan (3 obrambe), Kozlina, Backovič 1, Vugrinec 2, Jovičič 6 (5), Mlakar, Kavtičnik 1, Oštir, Natek 2, Gajič 3, Špiler, Rutenka 2 (1), Pajovič 5, Lapajne (8 obramb – 1 x 7m), Ivančič, Zorman 5, Lubej 3, Žvižej 1. Selektor: Slavko Ivezič.
Srbija in Črna gora: Šarić (11 obramb), Gajić (2 obrambi), Kojić 3, Krivokapić 2, Kapisoda 1, Đukanović, Stojanović 1, Toskić 3, Petrić 1, Muratović 3, Sudžum 3, Milosavljević 6 (3), Andjelković, Ilić 2 (1), Nikolić 2, Manojlović 1. Selektor: Veselin Vujović. Sedemmetrovke: Slovenija 6 (6), Srbija in Črna gora 5 (4). Izključitve: Slovenija 14, Srbija in Črna gora 8 minut.
Moška članska reprezentanca je v predzadnji tekmi pred odhodom na EP v Švico v ljubljanskem Tivoliju ugnala reprezentanco Srbije in Črne gore. Gostje, ki so nastopili brez prvega vratarja Arpada Šterbika, so bili v uvodnih minutah boljši, saj so v 8. minuti vodili že s 5:1. Toda v nadaljevanju je bila igra varovancev selektorja Slavka Iveziča neprimerno boljša. Čeprav smo prvi gol iz igre dosegli šele v 14. minuti, ko je Renato Vugrinec zmanjšal na 5:3.
Zmagovalec je bil odločen v končnici. V njej so več prikazali slovenski rokometaši, ključne pa so bile minute, ko so imeli igralca manj na igrišču in dosegli dva gola, kar je bilo dovolj za vodstvo s 25:23. Zmagovalec je bil dokončno odločen v 57. minuti, ko je Slovenija povedla s 30:26.
Zadnja pripravljalna tekma bo v soboto, 21. januarja ob 18. uri v celjskem Zlatorogu. Tekmec pa bo spet izbrana vrsta nekoč slovitega igralca Veselina Vujovića.