1. 2. 2006

V prvi tekmi drugega dela EP je Slovenija doživela poraz s Francijo

Slovenija – Francija 30:34 (10:19)
Basel – Dvorana St. Jakob. 1900 gledalcev. Sodnika: La Cour Laursen in Nielsemn (Danska).
Ocene
Slovenija: Škof (1 obramb), Lapajne (16 obramb – 1 x 7m); Kozlina 8, Vugrinec 1, Jovičič 1 (1), Kavtičnik 2, Oštir 1, Natek 2, Gajič 1, Rutenka 6 (1), Pajovič 2, Zorman 1, Lubej 1, Žvižej 3. Selektor: Slavko Ivezič.
Francija: Ploquin (2 obrambi), Omeyer (11 obramb); Fernandez 4 (1), Dinart, G. Gille 3, B. Gille 5, Narcisse, Girault, Karabatič 5, Kempe, Abati 5, Abalo 8, Guigou 4 (1), Bosquet. Selektor: Claude Onesta.
Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Francija 4 (2). Izključitve: Slovenija 10, Francija 4 minute.Rdeči karton: Rutenka (38., 3 x 2).
Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec v prvem polčasu, ki je bil zagotovo eden
slabših v zgodovini moške izbrane vrste. Francozi so si že do 15. minute nabrali neulovljivo prednost in povsem spodrezali peruti slovenskim zunanjim igralcem, ki so bili nemočno proti obrambi galskih petelinov. V drugem polčasu so naši vendarle prikazali boljšo igro in prišli do častnega poraza.