11. 8. 2006

Tekma mladincev - Slovenija : Češka 23 : 23 (13 : 10)

SLOVENIJA – ČEŠKA 23 : 23(13 : 10)
Innsbruck – Univerzitetna športna dvorana v Innsbrucku. 300 gledalcev. Sodnika: Hlynur Leifssonin Anton Palsson (oba Islandija).
Slovenija: Skok (21 obramb), Karpan; Klepej 4, Bečirovič 1, Šimič 1, Hartman, Bezjak 1, Kleč 3, Skube 1, Poklar 4, Ilc, Furlan 5, Muhovec, Abrahamsberg 3. Trener: Janez Ilc
Češka: Malina (4 obrambe), Petrzala (14 obramb); Horak, Landa, Havel 2, Rachac, Miko, Petrovsky 8, Bajgar 1, Pavlicek 8, Lehocky 2, Hracha, Vit 2, Miksik.Trener: Vojtech Srba
Sedemmetrovke: Slovenija 1/0; Češka 6/3.
Izključitve: Slovenija 10; Češka 8 minut.
Rdeči karton: Rachac (17 – grob prekršek); Bečirovič (48 – 3x2).
Nova dramatična tekma slovenskih upov v Innsbrucku ter izguba točke proti borbenim Čehom. Trener Janez Ilc je na tribuni tokrat pustil poškodovanega Gregorca (udarec v koleno na tekmi proti Francozom) in Sevra. Uvod tekme ni dajal občutka, da bi Slovenija lahko na koncu bila ob točko. Mladi Slovenci so namreč trdno držali prednost treh do štirih zadetkov, nikakor pa jim ni uspelo uiti na prednost petih golov. Žal se je že v 9. minuti poškodoval Bezjak (prst desne roke) in za njega je nastop v nadaljevanju prvenstva pod vprašajem. V drugem polčasu so se borbeni Čehi po zaslugi številnih napak Slovencev v napadu vrnili v igro. V 58. minuti je najprej Kleč pri izidu 23:21 zapravil protinapad, nato sledi prehiter met prek vrat Furlana, Čehi prek pivota Havla znižajo na 22:23, Poklar v napadu izgubi žogo, nato pa sledi zadnji češki napad dolg kar minuto in pol. Islandska sodnika sta v zadnjem napadu Čehov imela kar trikrat roko v zrak za neaktiven napad. Nato pa šok. Čehom ostanejo štiri sekunde do konca tekme (izvajanje devetmetrovke), v zadnji sekundi pa je Petrovsky iz devetih metrov uspel najti luknjo mimo Klepeja ter vratarja Skoka (21 obramb), sicer najboljšega posameznika tekme pri Sloveniji.
Izjava: Matevž Skok: Vse smo imeli v svojih rokah, ampak padec koncentracije v zadnjih petih minutah je za nas bil usoden. Včeraj nas niso kaznovali Francozi, zato pa te priložnosti niso izpustili Čehi. Gremo dalje, zmaga proti Švedom nas privede do prvega mesta v skupini.