7. 8. 2006

Dokaz mladincev, da zmorejo

SLOVENIJA - SRBIJA 32 : 30 (17 : 15)
Slovenj Gradec - Športna dvorana v Slovenj Gradcu. 100 gledalcev. Sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek.
Slovenija: Karpan, Skok, Kaspar; Gregorc 4, Kleč 4, Skube 6, Bečirovič, Hartman 1, Čančar, Klepej 4, Sever 1, Bezjak 3, Planinšek, Abrahamsberg, Šimič 2, Poklar 2(1), Furlan 2(1), Ilc, Muhovec. Trener: Janez Ilc
Srbija: Perišić, Pejčinović, Abadžić; Prodanović 2, Šešum 6(2), Ž. Marković 3, Milošević 2, Beljanski 1, Nenadić, Ivančev 3, D. Marković 7(2), Vujačić 2, Čupković, Kostelac, Rnić 4. Trener: Đorđe Rašić
Sedemmetrovke: Slovenija 2/2; Srbija 4/4.
Izključitve: Slovenija: 6; Srbija 14 minu.
Mladinci Slovenije so na kolena spravili svetovne in evropske prvake pri letniku 1986 Srbe. Slednji v Innsbrucku želijo obraniti naslov evropskih prvakov osvojen v Beogradu izpred dveh let. V izenačenem začetku tekme so Slovenci hitro izgubili Nejca Poklarja, ki je obnovil staro poškodbo ramena in je zapustil igro. Vseeno je za "Pokija" rezervirana karta za EP v Innsbrucku. Prav tako je zaradi poškodbe roke tekmo proti Srbiji izpustil Boris Bečirovič. Pri Srbiji je na klopi obsedel poškodovani Petar Nenadić, sicer srbski superzvezdnik. Do izida 12:12 je bilo izenačeno, nato pa Sloveniji uspe po zadetkih Bezjaka in Skubeta uiti na +2, 14:12. Drugi polčas so bolje pričeli Srbi, ki so po seriji 4:0 povedli z 20:18. Po srbski sledi slovenska serija s 4:0 in novo vodstvo borbenih Slovencev z 22:20. V dramatični končnici Srbija po zaslugi Koprčana Žarka Markovića povede z 31:30, klop Slovenije pa zahteva minuto odmora po kateri Slovenci na igrišče pridejo kot prerojeni in s serijo 3:0 pridejo do velike zmage z 32:30. Do zmage, ki je dokazala, da fantje zmorejo, a le ob pristopu "vsi za enega, eden za vse". Tokrat se je za razliko od prejšnjih tekem vzpodbujalo tako na igrišču kot na klopi, kar je bilo prav lepo opazovati. In če bodo fantje nadaljevali v takem stilu lahko računajo na lep rezultat v Innsbrucku. Ne pozabimo, lep rezultat pomeni uvrstitev med prvih osem.