29. 10. 2007

Pripravljalna tekma mladincev

Slovenija – Madžarska36:32 (16:16)
Ormož – Športna dvorana na Hardeku. 100 gledalcev. Sodnika: Nejc Ajdnik in Jernej Smisl (oba Slovenija).
Slovenija: Gerčar (4 obrambe), Župič (10 obramb – 1 x7m); Rojc 3, Brilej 3, Svetelšek 5, Mlakar 2, Šišmanovič 2, Peterlin 3, Matešič 1, Bombač 5 (2), Špegel 2, Skube 3 (1), Kodelja 2, Zbičajnik 2, Paladin 3. Trener: Slavko Ivezič
Madžarska: Toth (6 obramb), Nahaj (3 obrambe); Pordan 4, Kiss, Simon 2, Oszlar 4, Lekai 3, Szollosi, Korsos 1 (1), Balogh 8 (1), Bali, L. Nemeth 2, G. Nemeth 2, Fuleki 6, Petrovszki. Trener: Szilard Kiss junior
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Madžarska 3 (2).
Izključitve: Slovenija 2,; Madžarska 4 minute.

Slovenska mladinska reprezentanca letnik 1988 je v Ormožu minuli ponedeljek začela s pripravami na novi kvalifikacijski ciklus, premierni v mladinskem stažu. Varovance Slavka Iveziča od 21. do 23. marca prihodnje leto v Črni gori čakajo kvalifikacije za nastop na EP v Romuniji. V skupini 6 bodo nasprotniki mladih Slovencev gostitelji iz Črne gore, BiH in Švedska. Na EP vodita prvo in drugo mesto. Na pripravah za kvalifikacije so slovenski rokometaši gostili madžarske vrstnike. V nekaj primerih je Sloveniji v prvem polčasu uspelo povesti le z dvema zadetkoma razlike, čeprav sta madžarska vratarja do odmora zbrala le eno obrambo (Gerčar štiri). V drugem delu so bolje začeliMadžari, ki so v 43. minuti povedli s 25:23. Po minuti odmora slovenske klopi in po odličnih obrambah Župiča, so naši mladinci zaigrali veliko bolje in povedli s 35:28, kar je bilo dovolj za zmago.