9. 7. 2007

Kadetinje na EP za enajsto mesto

Slovenija – Hrvaška28:33 (9:19)
Bratislava – Sodnika: Florescu in Stoia (Romunija).
Slovenija: Šoberl (1 obramba), Pikl (11 obramb – 2 x 7m); Gros 1, Mihajlovič, Vidic 6, Panger, Gregorc 4, Ahlin 2, Okleščen 1, Kogovšek, Mavsar, Gerič, Sivka 1, Ovsenek 3, Koren 10.
Hrvaška: Zeljko (2 obrambi – 1 x 7m), Jagatić, Zderić (11 obramb – 1 x 7m); Tomac 8, Poljak 6, Kosanović 4, Simičić 2, Avdibašić 3, Grmoja 6, Bušić 2, Jajčević 2, Rajić 1, Erceg, Djokić.
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Hrvaška 8 (5)
Izključitve: Slovenija 10, Hrvaška 8 minut.

V boju za razvrstitev od 9. do 12. mesta so mlade slovenske igralke doživele poraz proti Hrvaški. Zmagovalec je bil odločen že v prvem polčasu, ki ga je Hrvaška dobila s kar 19:9. V nadaljevanju se je slovenskim kadetinjam v 56. minuti uspelo približati le na tri zadetke zaostanka (30:27), a prave priložnosti za izenačenje naše niso imele. Slovenija se bo v dvoboju z Avstrijo potegovala za enajsto mesto na EP v Bratislavi.