5. 7. 2007

Kadeti so na odprtem evropskem prvenstvu v Göteborgu osvojili prvo mesto v skupini

Brez poraza v drugi del
V prvem krogu so ugnali Švico (20:15), v drugem so bili boljši od Latvije (21:16), v tretjem pa od Estonije (28:20). Varovanci trenerja Slavka Iveziča so se tako uvrstili med dvanajst najboljših.
Na prvi tekmi proti Švici igra ni bila na najvišjem nivoju in po besedah trenerja Slavka Iveziča je bila to posledica treme. Pomembno je, da zmaga ni bila vprašljiva in da je bil led prebit. Na drugi tekmi z Latvijo ni bilo bistveno bolje. Bojeviti Latvijci so padli po zelo povprečni predstavi naših fantov, kar je bil opomin, da na odprtem evropskem prvenstvu ni lahkih tekem. O prvem mestu v skupini je tako odločala tekma z Estonijo, v kateri so mladi Slovenci prikazali solidno igro. Tekmo je zelo dobro začela naslednja postava: v vratih je bi Čudič, na krilih Kodelja in Špegel, na položaju krožnega napadalca Vrečar, v vlogi organizatorja igre Bombač in v zunanji liniji Svetelšek in Dolenec. Napad je odlično vodil Bombač, zelo dobro pa je delovala tudi igra v obrambi iz katere so izhajali protinapadi, Estonci pa niso našli rešitve za hitrega Kodeljo, ki je zabijal kot za šalo. Plod dobre igre je bilo vodstvo z 10:2 v 13. minuti. Tekmecem je do konca prvega polčasa (tekme se igrajo 2 x 20 minut) znižati razliko, v drugem polčasu pa je Ivezič ponudil vratarju Župiču. Ravno vratarji so zaenkrat boljši del slovenske kadetske reprezentance. V napadu je zablestel še Svetelšek in postavil piko na i zasluženi slovenski zmagi. Z zadetkom Šišmanoviča je Slovenija v 36. minuti povedla celo s 27:16 in zgodba je bila končana. Danesse prične drugi del prvenstva, kjer bodo moštva lovila uvrstitev v polfinale in finale, ki bo na sporedu v soboto.
Med 12 najboljših so se sicer uvrstile še reprezentance Islandije, Madžarske, Češke, Norveške, Rusije, Francije, Romunije, Švedske, Portugalske in Estonije.

Prvi krog
Slovenija - Švica 20:15 (9:5)
100 gledalcev. Sodnika: Kopanans in Sakola (oba Latvija).
Slovenija: Čudič, Vrbinc, Župič; Šišmanovič, Kodelja 1, Ajdari, Čemas 1, Svetelšek 3, Slamar, Bombač 3, Drugovič 2, Vrećar 1, Dolenec 6, Flajs 3, Špegel, Pahor. Trener: Slavko Ivezic
Švica: Behr, Sigrist; Affentranger 1, Bislimi, Cvijetić, Cors, Frei, Goepfert 5, Graf 1, Hofstetter 2, Ramseier, Schelbert, Studer, Svajlen 3, Willisch 3, Etter. Trener: Rolf Dobler
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Švica 4 (1).
Izključitve: Slovenija6 minut, Švica -.

Drugi krog
Slovenija - Latvija 21:16 (8:8)
30 gledalcev. Sodnika: G. Santos in F. Santos (oba Portugalska).
Slovenija: Čudič, Vrbinc (3 obrambe - 1 x 7m), Župič (23 obramb - 1 x7 m); Šišmanovič, Kodelja, Ajdari 3, Čemas 2, Svetelšek 3, Slamar 1, Bombač 2, Drugovič, Vrečar 6, Dolenec 2, Flajs 1, Pahor, Špegel 1. Trener: Slavko Ivezič
Latvija: Buracevskis, Razma, Purins (12 obramb - 1 x 7m); Ivanovs 5, Liepins, Ence, Melniks 5, Velikanovs 2, Aušts, Krišteins 4, Apals, Silins, Barbals, Pegasovs, Latkovskis, Kangizers. Trener: Janis Zidens
Sedemmetrovke: Slovenija 7 (2), Latvija 2 (0).
Izključitve: Slovenija 4, Latvija 10 minut.