13. 8. 2007

Mladinke med osem najboljši na EP

Tekmovanje v skupini C evropskega prvenstva za mladinke, ki se igra v turškem Izmirju so Slovenke končale z dvema porazoma in zmago, kar je zadostovalo za napredovanje med najboljših osem. Varovankam trenerja Borisa Čuka se je v zadnjem krogu, na tekmi proti Srbiji, nasmehnila sreča, saj so še nekaj minut pred koncem zaostajale za štiri zadetke, za napredovanje pa jim je zadostoval poraz z zadetkom razlike. Ob koncu je Srbija slavila z 29:28 (14:12). Slovenija je igrala v postavi: Pandžič, Šoberl, Jankovič 9 (4), Zrnec 4 (1), Bojovič, Videnič 5, Šon 1, Filipovič, Grčar 3, Potočnjak 1, Krhlikar 2, Peterlin 3, Ovsenek in Koren. Izbranke Borisa Čuka so v soboto po hudem boju ugnale nemške vrstnice, ki so tekmo sicer bolje začele, povedle z 2:0, nato pa so vajeti igre v svoje roke prevzele slovenske rokometašice. Veliko zaslug za to je imela odlična Amra Pandžič (15 obramb). Tudi v drugem polčasu so bile večinoma v vodstvu Slovenke, vendar vse do 58. minute, ko je v polno za vodstvo s 25:23 zadela Alja Jankovič, nikoli več kot za gol. S čvrsto igro v obrambi so prednost uspele zadržati do konca tekme in zmagati z 28:26 (13:12). Gole za Slovenijo so dosegle: Jankovič 8, Zrnec 4 (3), Bojovič, Videnič 5, Šon 1, Filipovič 4, Grčar 2, Peterlin 4. Že v petek so slovenske mladinke izgubile s Francijo, v drugem delu EP pa bodo v torek, 14. avgusta ob 17. uri igrale s Španijo, dan pozneje pa ob isti uri še z Romunijo.

Izidi skupine D. 1. krog: Francija - Slovenija 27:25 (15:13), Nemčija – Srbija 27:25 (21:16); 2. krog: Francija - Srbija 30:21 (15:8), Slovenija - Nemčija 28:26 (13:12); 3. krog: Francija - Nemčija 25:16 (13:7), Slovenija - Srbija 28:29 (12:14); vrstni red: 1. Francija 6 (82:62), 2. Slovenija 2 (81:82), 3. Nemčija 2 (69:88), 4. Srbija 2 (74:86).