25. 10. 2007

Slovenska reprezentanca je izgubila prvo tekmo s Hrvaško

Hrvaška – Slovenija 32:29 (13:16)
Široki Brijeg – Športna dvorana. 4500 gledalcev. Sodnika: Pandžić in Šatordžija (BiH).
Ocene
Hrvaška: Jerković -, Alilović 5 (18 obramb); Sulić 5, Balić 2, Lacković, Zrnić 1, Vori 2, Dominiković 1, Džomba 4 (2), Vuković, Špoljarić, Metličić 1, Buntić 1, Vukić 10, Valčić 4, Ninković. Selektor: Lino Červar.
Slovenija: Vončina (4 obrambe), Škof (4 obrambe), Lapajne (5 obramb – 2 x 7); M. Žvižej, Backovič 5, Rapotec 1, Ščurek 2, Kavtičnik 6 (5), Mlakar 1, Natek 3, Hribar, Praznik 1, Gajič, Nikolič, Bilbija 2, L. Žvižej 5 (3), Zorman 3. Selektor: Kasim Kamenica. Sedemmetrovke: Hrvaška 4 (2), Slovenija 8 (8). Izključitve: Hrvaška 6, Slovenija 8 minut.
Gostoljubje Hercegovcev je bilo izjemno, vzdušje v nabito polni dvorani izjemno korektno. Slovenska reprezentanca je bila navdušena nad sprejemom, varovanci selektorja Kasima Kamenice pa so večji del tekme prikazali dobro igro. Vodili so vse do 43. minute in povsem nadzorovali potek rezultata. Hrvaška, ki je v Širokem Brijegu nastopila v praktično najboljši postavi, je sicer povedla s 5:2, a potem je sledil preobrat v režiji zanesljivega Vida Kavtičnika in Uroša Zormana, prvo priložnost za nastop v dresu z državnim grbom pa sta dobila mladi Nenad Bilbija, zdaj igralec španskega prvoligaša Valladolida, in Koprčan Uroš Rapotec. Slovenska reprezentanca je dobila prvi polčas in v drugem imela že štiri zadetke prednosti, a je potem sledil padec koncentracije in preobrat hrvaške reprezentance, ki je imela v vratih izjemno razpoloženega Mirka Alilovića.
“Dober del tekme smo bili enakovredno, oziroma boljši od Hrvaške, ki ji v tem dvoboju pripada vloga favorita. Žal se nam je v zadnjem delu tekme zgodil padec koncentracije, pomembno pa je, da smo v reprezentanci ponudili priložnost dvema mladima fantoma,” je po tekmi povedal slovenski selektor Kasim Kamenica.
V petek, 26. oktobra bo Slovenija proti Hrvaški igrala v Splitu.