3. 11. 2008

Nesrečen poraz proti Nemčiji

Slovenija – Nemčija 26:27 (13:13)
Celje - Dvorana Zlatorog. 5.500 gledalcev. Sodnika: Baum in Goralczyk (oba Poljska). Slovenija: Kozomara 1, Miklavčič, Koražija 3, Kavtičnik 4 (1), Mlakar 2, Natek 2, Skube, Škof, Špiler 5 (1), Praznik 1, Pajovič 7 (1), Lapajne (16 obramb – 1 x 7-m), Gajič, Cehte 1. Nemčija: Roggisch, Klein 4, Müller 6, Preis 5, Tiedtke 1, Bitter (10 obramb – 2 x 7-m), Christophersen 2, Rojewski 1, Lichtlein, Kraus 5, Spatz 1, Sprenger 2, Kaufmann, Haas. Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Nemčija 1 (0). Izključitve: Slovenija 2, Nemčija 8 minut. Rdeč karton: Roggisch (54.).

Dvorana Zlatorog je bila po dolgem času spet razprodana. Akcija »Evro za Euro« je uspela popolnoma, a žal podpora gledalcev in maksimalna bojevitost slovenskih reprezentantov ni bila nagrajena s točko. Slovenci so točko izgubili nesrečno, Nemci so zmagoviti zadetek dosegli tri sekunde pred koncem, potem ko je z levega krila v polno zadel Dominik Klein. Tekma je bila sicer polna strasti in tudi preobratov. Gostje so v prvem polčasu povedli s 7:3, a so jih Slovenci že v prvem polčasu ujeli in tudi prehiteli. V nadaljevanju je bilo podobno, odločila pa je igra z igralcem več in manj. Kljub temu velja pohvaliti za pogum pohvaliti predvsem debitante, v prvi vrsti Davida Koražijo, a tudi Klemna Cehteta in Davida Miklavčiča, ki so prvič zaigrali na tako pomembni tekmi. V vratih smo imeli odličnega Bena Lapajneta, ki je zbral kar 16 obramb in skrbel za rezultatski stik. V 39. minuti so si Slovenci prvič priigrali dva zadetka prednosti (19:17) in imeli napad za povišanje vodstva, a je žal ostal neizkoriščen. Končnica je bila izjemno dramatična. David Špiler je 22 sekund pred koncem izenačil na 26:26, gostom pa je za zadnji napad ostalo 11 sekund. Po minuti odmora na zahtevo Nemcev je bil dogovor v slovenski izbrani vrsti, da je potrebno čim prej storiti prekršek, tudi za ceno izključitve, a žal taktična naloga ni bila izpolnjena in gostje so srečno ter spretno prišli do pomembne zmage. Kvalifikacije bo Slovenija nadaljevala že konec novembra, ko se bo v Varni in v Velenju pomerila z Bolgarijo.

Izjavi selektorjev
Miro Požun, selektor Slovenije: »V obrambi smo igrali dobro, probleme pa smo imeli v napadu, saj smo lahko računali le na enega organizatorja igre, prav tako pa smo igrali preveč posamično. Nemci so se predstavili kot trda ekipa, pokopali pa so nas nekateri njihovi lahko doseženi zadetki. Zadnji nemški napad bi morali prekinjati s prekrški, vsaj tako smo se dogovorili na posvetu, pobeg enega tekmečevega igralca pa se tako izkušeni ekipi ne bi smel zgoditi.«

Heiner Brand, selektor Nemčije: »V naši ekipi imamo igralce z malo reprezentančnimi izkušnjami, tako da nas pred današnjo tekmo nisem štel za favorite. Nagrajeni smo bili za borbenost, odločilno pa je bilo, da smo se skozi tekmo bolj ali manj vseskozi držali taktičnih dogovorov.«