28. 7. 2008

Še tretji poraz mladink na SP

Slovenija - Romunija 20:25 (11:9)
Skopje - Športna dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Paz in Souza (Brazilija).
Slovenija: Čolič (10 obramb -1 x 7-m), Šoberl (6 obramb); Toplak 4, Gregorc, Šon, Jankovič 2, Prapotnik, Videnič, Vidic 3 (1), Filipovič, Varlec 4, Mavsar 3, Koren 4 (1), Krhlikar.
Romunija: Sintemarean (7 obramb -2 x 7-m), Nica (9 obramb); Pirvut, Dinca 3, Babeanu 1, Brinzan, Joldes, Marin 9 (5), Cirstea 1, Oltean, Tudor, Patuleanu, Tacalie 6.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Romunija 7 (5).
Izključitve: Slovenija 10, Romunija 4 minute.
Skupina je bila daleč najtežja, edina povsem evropska. Doma sta zaradi poškodb ostali dve najboljši iz generacije (Amra Pandžič in Maja Zrnec) in ob slovesu od mladinske starostne kategorije je očitno, da ta generacija za najboljšimi precej zaostajajo.Varovanke trenerka Marte Bon so v drugem polčasu tekme z Romunijo doživele polom in se bodo v nadaljevanju SP v Makedoniji borile za uvrstitev od 13. do 20. mesta. Slovenke so vodile vse do 43. minut, prav neverjetno pa je, da po izenačenju na 20:20 v 52. minuti do konca tekme niso več dosegle zadetka. Danes ob 19. uri bo Slovenija igrala proti Japonski, jutri ob 21. uri pa še s Tajvanom.
Od 1. do 12. mesta
Skupina 1 (Skopje): Madžarska, Angola, Romunija, Danska, Nemčija, Črna gora; vrstni red: 1. Nemčija 4 točke, 2. Črna gora 3, 3. Danska 3, 4. Madžarska 2, 5. Romunija 0, 6. Angola 0
Skupina 2 (Ohrid): Južna Koreja, Argentina, Brazilija, Francija, Hrvaška, Španija; vrstni red: 1. Francija 3 točke, 2. Hrvaška 3, 3. Španija 3, 4. Južna Koreja 3, 5. Brazilija 0, 6. Argentina 0