26. 4. 2009

V ligi prvakov Kiel "povozil" Rhein Neckar kar s 37:23, Ciudad Real tesno zmagal v Hamburgu

Na prvih polfinalnih tekmah v evropski ligi prvakov sta bila uspešna Kiel in Ciudad Real. Kiel je v nemškem derbiju na domačem igrišču odpravil Rhein Neckar kar s 37:23, Ciudad Real pa je na gostovanju tesno premagal Hamburg s 30:29.

V Hamburgu so gostitelji že sredi prvega polčasa vodili s štirimi zadetki prednosti (8:4), ki so jo imeli tudi pri izidu 11:7, toda do polčasa je Ciudad Real zmanjšal zaostanek samo na zadetek. V drugem delu so Španci kmalu povedli kar z 22:17, toda gostitelji se niso vdali in so tekmo končali z minimalnim porazom. Slovenski reprezentant Aleš Pajovič je k zmagi Ciudada Reala prispeval zadetek, medtem ko Uroš Zorman ni bil v postavi.

Kiel je na domačem igrišču Rheinu Neckarju predstavil učno uro sodobnega rokometa, saj je že po prvem polčasu vodil z dvanajstimi zadetki naskoka (20:8). V nadaljevanju je uspelo gostom razliko nekajkrat zmanjšati na osem zadetkov, toda v končnici je Kiel (blestela sta francoski vratar Thierry Omeyer z 22 obrambami in Čeh Filip Jicha z dvanajstimi zadetki, med strelce pa se je kar šestkrat vpisal tudi Vid Kavtičnik) znova "dodal plin" in si pravzaprav že zagotovil napredovanje v finale. Povratni polfinalni tekmi bosta v četrtek, 30. aprila, ob 19. uri (Rhein Neckar Löwen - Kiel), in soboto, 2. maja, ob isti uri (Ciudad Real - Hamburg).

V pokalu pokalnih zmagovalcev sta v polfinalu oba kluba štirih slovenskih rokometašev ostala praznih rok. Valladolid (Nenad Bilbija 1 zadetek, Gregor Lorger) je izgubil z 31:35 na gostovanju pri klubu Amicitia v Švici, Kadetten (Roman Pungartnik 3 zadetki, Dušan Podpečan) pa je na domačem igrišču klonil proti Nordhornu z 28:30.

Prve polfinalne tekme, moški:

LIGA PRVAKOV:

Kiel - Rhein Neckar Löwen 37:23 (20:8)

Dvorana Sparkasen Arena, gledalcev: 10.250, sodnika: Dinu in Din (oba Romunija).

Kiel: Omeyer (22 obramb), Martini, Lund, Wessig, Lundström 3, Kavtičnik 6 (1), Anić, Lövgren, Ahlm 2, Zeitz 3, Karabatić 5, Klein 5, Jicha 12 (3).

Rhein Neckar Löwen: Szmal (1 obramba), Fritz (18 obramb), Gensheimer 2, Roggisch, Bielecki, Schwarzer 1, Filip 4, Jurasik 8 (1), Klimovec 1, Fäth 2, Sigurdsson 5, Grötzki, Richardson.

Sedemmetrovke: Kiel 6 (4), Rhein Neckar Löwen 3 (1).

Izključitve: Kiel 8 minut, Rhein Neckar Löwen 16 minut.

Rdeča kartona: Roggisch (48. minuta - tretja izključitev), Lund (55. minuta - tretja izključitev).

Hamburg - Ciudad Real 29:30 (13:12)

Dvorana Color Line Arena, gledalcev: 10.500, sodnika: Dobrovits in Tajok (oba Madžarska).

Hamburg: Bitter (15 obramb), Schröder 2, Lacković 4, Flohr, Grimm 1, B. Gille 4, G. Gille 5, Sandstrom (7 obramb), Jansen 2, Lindberg 6 (3), K. Lijewski 2, M. Lijewski 1, Hens 2.

Ciudad Real: Šterbik (13 obramb), Källman 6, Pajovič 1, Parrondo 1, Metličić, Entrerrios 6, Dinart 1, Hombrados (1 obramba), Fernandez 1, Stefansson 4, Abalo 2, Chema 2, Rutenka 6, Morros.

Sedemmetrovke: Hamburg 3 (3), Ciudad Real 3 (0).

Izključitve: Hamburg 6 minut, Ciudad Real 10 minut.