11. 8. 2009

Četa selektorja Slavka Iveziča v Egiptu brez izgubljene točke napredovala v drugi del SP

Slovenska mladinska moška rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Egiptu izvrstno opravila s prvim delom tekmovanja, potem ko je v petem krogu ugnala še Nizozemsko s 37:30 (19:13). Mladi Slovenci so brez izgubljene točke napredovali v glavni del tekmovanja, v katerem se bodo za polfinalno vstopnico borili še z Dansko, Portugalsko in Češko.

Slovenija – Nizozemska 37:30 (19:13)

Port Said – Dvorana Mubarak, gledalcev: 450, sodnika: Gudjonsson (Islandija) in Wutzler (Nemčija).

Slovenija: Čudič (6 obramb), Vrbinc (6 obramb), Rojc 6, Bundalo 2, Pučnik 2, Skube 3 (1), Sok 2, Paladin 4, Bombač 4 (2), Razgor 5, Dolenec 1, Svetelšek 6, Vrečar, Flajs 2, selektor: Ivezič.

Nizozemska: Woltersom (14 obramb), Schellekens, Boomhouwer 2, Okkers, Haenen 3, Castien, Verjans 1, Van Limbeek, Schagen 9 (5), Adams 3, Wong 2, Sluijters 4, Van Schie 5, Lommen 1, selektor: Smits.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Nizozemska 5 (5).

Izključitve: Slovenija 12 minut, Nizozemska 8 minut.

Ker si je slovenska reprezentanca že pred zadnjo tekmo v skupini C proti Nizozemski zagotovila prvo mesto in napredovanje v drugi del SP z maksimalnim številom točk (zmagi proti Estoniji in Švedski), je lahko selektor Ivezič tokrat namenil malce več počitka glavnim nosilcem igre. Tako so več priložnosti dobili tisti igralci, ki doslej niso imeli največje minutaže. Kljub temu so naši rokometni upi že od začetka tekme prevzeli pobudo na igrišču, pri čemer so si že v trinajsti minuti priigrali štiri zadetke prednosti (10:6). Najvišja razlika v prvem polčasu je znašala šest zadetkov (prvič so jo Slovenci dosegli pri vodstvu s 15:9 v 22. minuti), kolikor je znašala tudi ob odhodu na odmor.

Tudi v drugem polčasu je bilo jasno, da je kakovostna razlika povsem na strani Slovenije. V 48. minuti je Paladin poskrbel za prvo vodstvo s "plus deset" (31:21), isti igralec pa je minuto kasneje priigral najvišjo prednost na tekmi v Port Saidu – 33:21. V zadnjem delu tekme so Nizozemci vsaj malce omilili visok poraz, Slovenci pa so si s peto zaporedno zmago priigrali odlično izhodišče pred nadaljevanjem svetovnega prvenstva.

Izidi 5. kroga v skupini C: Libija - Grenlandija 26:27 (14:11), Slovenija - Nizozemska 37:30 (19:13), Švedska - Estonija 37:27 (19:13); končni vrstni red: Slovenija 10 točk, Švedska 8, Estonija 6, Nizozemska 4, Grenlandija 2, Libija 0. Končni vrstni red v skupini D: Danska 10, Portugalska 8, Češka 4, Belorusija 4, Alžirija 3, Maroko 1.

V glavnem delu tekmovanja bodo v skupini II v Kairu poleg Slovenije, Švedske in Estonije igrale še Danska, Portugalska in Češka. Po prosti sredi bo prva tekma drugega dela SP na sporedu v četrtek, 13. avgusta. Vrstni red pred začetkom 2. dela SP (Kairo): Slovenija in Danska po 4, Švedska in Portugalska po 2, Estonija in Češka po 0.