28. 4. 2010

Celjski rokometaši nadigrali Slovana

V vnaprej odigrani tekmi 6. kroga končnice za prvaka sta se pomerila Celje Pivovarna Laško in Slovan. V dvorani Zlatorog so visoko zmagali Celjani z 41:33 (21:13).

Celje Pivovarna Laško – Slovan 41:33 (21:13)

Celje – Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Masleša in Žibert.

Celje Pivovarna Laško: Štochl  (10 obramb), Rezar (3 obrambe), Lapajne, Marguč 3 (1), Vugrinec 5, Pajovič 2, Razgor 5, Toskić 7, Gajič 6 (2), Gorenšek 1 (1), Koljanin, Kokšarov 6 (3), Zorman 4, Dačević 1.

Slovan: Močivnik, Vran 6 (obramb), Župič (5 obramb), Bečirovič 1, Koloper 7, Ristič, Božič 9 (4), Vujić 2, Markovič, Čemas 2, Skušek 2, Božović 2, Hrvatin 4, Šmejc 4.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (7), Slovan 9 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4 minute, Slovan 6 minut.

Celjani so proti Ljubljančanom nastopili brez poškodovanega Miladina Kozline, v moštvo se je po prestani kazni dveh tekem prepovedi igranja vrnil Dragan Gajič, na nasprotni strani pa gostujoči trener Boris Denič ni mogel računati na Davida Kovača, Roka Teržana in Uroša Bundala. Gostitelji so že po šestih minutah vodili s 5:0, po Deničevi minuti odmora pa so Ljubljančani dosegli tri zadetke zapored. Nato je celjska prednost spet počasi, vendar zanesljivo naraščala, v prvem polčasu pa je bila najvišja v 29. minuti, ko je Uroš Zorman zadel za devet zadetkov razlike (20:11).

V drugem polčasu je Gajič dvakrat zapored zadel v polno in prednost domačih je prvič narasla na deset zadetkov razlike (28:18). V nadaljevanju so Ljubljančani izkoristili napake gostiteljev v napadu, prek hitrih nasprotnih protinapadov dosegli štiri zadetke zapored in zaostanek zmanjšali na šest (29:23). Toda Celjani so nato znova dodali plin in kljub izključitvi Gajiča so v 48. minuti prišli do rekordne prednosti v Zlatorogu – plus dvanajst (36:24).

V šestem krogu končnice za prvaka bosta v petek, 30. aprila, še tekmi Jeruzalem Ormož - Cimos Koper (ob 19. uri) in Trimo Trebnje - Gorenje Velenje (ob 20. uri).

Vrstni red po nepopolnem 6. krogu: Celje Pivovarna Laško 46 točk (26 odigranih tekem), Cimos Koper 39 (25), Gorenje Velenje 39 (25), Slovan 26 (26), Trimo Trebnje 25 (25), Jeruzalem Ormož 19 (25).