27. 8. 2010

Celjani na turnirju v Doboju tesno izgubili proti Ciudadu Realu, za tretje mesto z Montpellierjem

Po zmagah proti Slogi (41:25) in Kolubari (34:26) so rokometaši Celja Pivovarne Laško na turnirju v Doboju doživeli prvi poraz. Španski klub Ciudad Real jih je premagal s 30:27, tako da se bodo slovenski prvaki za končno tretje mesto pomerili s francoskim Montpellierjem.

V prvem polčasu dvoboja v Doboju je bila rezultatska prednost na strani Celjanov, kljub temu pa se je prvih trideset minut končalo brez zmagovalca. Na začetku drugega polčasa sta bili moštvi igralsko in rezultatsko poravnani, pred sredino tega dela igre pa si je Ciudad Real priigral minimalno prednost. V končnici so Španci uspeli zadržati naskok in se bodo po treh zmagah na treh tekmah v skupini B (Kolubara, Sloga Doboj, Celje Pivovarna Laško) pomerili v velikem finalu s Čehovskimi medvedi iz Rusije, ki so prav tako brez poraza končali nastop v skupini A. Nasprotnik Celjanov za končno tretje mesto na močnem turnirju v Doboju bo francoski klub Montpellier, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Vid Kavtičnik.

Končni vrstni red - skupina A: 1. Čehovski medvedi 6 točk, 2. Montpellier 4, 3. Bosna 2, 4. Vardar 0.

Končni vrstni red - skupina B: 1. Ciudad Real 6 točk, 2. Celje Pivovarna Laško 4, 3. Kolubara 2, 4. Sloga 0.

Ciudad Real – Kolubara 37:18 (18:11)

Celje Pivovarna Laško – Sloga Doboj 41:25 (21:15)

Čehovski medvedi – Montpellier 36:31 (17:16)

Četrtek, 26. avgusta 2010:

Montpellier – Bosna Sarajevo 31:24

Vardar – Čehovski medvedi 32:37 (11:21)

Kolubara – Celje Pivovarna Laško 26:34 (12:17)

Petek, 27. avgusta 2010:

Bosna Sarajevo - Vardar 27:26

Sloga Doboj - Kolubara 22:26

Ciudad Real – Celje Pivovarna Laško 30:27 (16:16)

Sobota, 28. avgusta 2010:

ob 10.00: za 7. mesto: Sloga Doboj - Vardar Skopje

ob 12.00: za 5. mesto: Kolubara - Bosna Sarajevo

ob 18.00: za 3. mesto: Montpellier - Celje Pivovarna Laško

ob 20.30: finale: Čehovski medvedi - Ciudad Real

D. K.

V drugem krogu lahka zmaga proti KolubariCeljani turnir v Doboju začeli z uspehom proti Slogi