28. 8. 2010

Po tesnem porazu proti Montpellierju so Celjani turnir v Doboju končali na četrtem mestu, nagradi za Momirja Rnića in Mirka Alilovića

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so nastop na močnem mednarodnem turnirju v Doboju končali na četrtem mestu. Aktualni slovenski prvaki so na tekmi za končno tretje mesto izgubili proti francoskemu Montpellierju s 33:35 (14:15). Med posamezniki sta nagradi prejela tudi celjska igralca Momir Rnić in Mirko Alilović, v finalu pa je Ciudad Real povsem nadigral Čehovske medvede (39:25).

Celje Pivovarna Laško - Montpellier 33:35 (14:15)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (4 obrambe), Alilović (13 obramb), Prieto 1, Marguč, Vugrinec 4, Pajovič, Razgor 1, Toskić 2, Poklar, Kozlina, Metličić 2, Rnić 10 (5), Kokšarov 3, Zorman 4, Gajič 2, Žvižej 4; trener: Zvonimir Serdarušić.

Montpellier: Štochl (13 obramb), Robin (3 obrambe), Arvin, Tej 5, Accambray 7, Di Panda 1, Honrubia 6, Markez, Obradović 1, N. Karabatić 5, Kavtičnik 6, L. Karabatić, Zens, Bojinović 3, Andry; trener: Patrice Canayer.

Po dveh zmagah (Sloga Doboj, Kolubara Lazarevac) in enem porazu (Ciudad Real) v skupini B so se Celjani na tekmi za končno tretje mesto na močnem mednarodnem turnirju v Doboju pomerili z Montpellierjem. Kljub porazu proti francoskemu prvaku je moštvo trenerja Zvonimirja Serdarušića znova dokazalo, da se lahko enakovredno kosa z najboljšimi klubi v Evropi.

Prvi polčas tekme za "bronasto kolajno" v Doboju je minil v znamenju enakovredne in zelo izenačene igre, saj si nobeno moštvo ni uspelo priigrati občutnejše prednosti. Šele v zadnjih trenutkih prvega polčasa si je Montpellier uspel priboriti zadetek naskoka, s takšno razliko pa sta kluba tudi odšla na odmor (15:14). Na začetku drugega polčasa so pivovarji naredili nekaj napak, Montpellier pa je to spretno izkoristil in si po delnem izidu 4:0 priigral že pet zadetkov prednosti.

V 39. minuti je bilo že 22:16 za Francoze, kljub temu pa Celjani niso vrgli puške v koruzo. Po zaslugi učinkovitega napada in odlične obrambe so se v 54. minuti približali samo na dva zadetka zaostanka (28:30). V končnici slovenskim prvakom kljub temu ni uspel preobrat in že drugič v enem tednu so morali priznati premoč Montpellierju z dvema zadetkoma razlike.

Konec prejšnjega tedna so se namreč Celjani na mednarodnem turnirju v Strasbourgu v Franciji že v skupinskem delu pomerili z Montpellierjem in izgubili s 36:38 (17:21), na koncu pa po porazu proti Čehovskim medvedom osvojili četrto mesto. Tako kot na Eurotournoiju v Strasbourgu, je tudi v Doboju nagrada za najboljšega strelca pripadla celjskemu igralcu: v Franciji je bil to Dragan Gajič, v Doboju pa Momir Rnić, ki je na štirih tekmah dosegel 28 zadetkov. Za najboljšega igralca je bil v Doboju izbran Aleksej Rastvorcev (Čehovski medvedi), za najboljšega vratarja Mirko Alilović (Celje Pivovarna Laško), v idealno sedmerko pa so bili izbrani:

vratar: Mirko Alilović (Celje Pivovarna Laško)

desno krilo: Vid Kavtičnik (Montpellier)

desni zunanji: Isaias Guardiola (Ciudad Real)

srednji zunanji: Nikola Karabatić (Montpellier)

krožni napadalec: Julen Aguinagalde (Ciudad Real)

levi zunanji: Aleksej Rastvorcev (Čehovski medvedi)

levo krilo: Timur Dibirov (Čehovski medvedi)

Uroš Zorman, kapetan Celja Pivovarne Laško: "Na turnirju v Doboju smo pokazali viden napredek v naši igri, čeprav se po drugi strani vsi dobro zavedamo, da nas čaka še kar nekaj dela. Do slovenskega superpokala nas loči še teden dni in prepričan sem, da bodo že v Mariboru ljubitelji rokometa lahko videli našo pravo sliko."

Ciudad Real – Kolubara 37:18 (18:11)

Celje Pivovarna Laško – Sloga Doboj 41:25 (21:15)

Čehovski medvedi – Montpellier 36:31 (17:16)

Četrtek, 26. avgusta 2010:

Montpellier – Bosna Sarajevo 31:24

Vardar – Čehovski medvedi 32:37 (11:21)

Kolubara – Celje Pivovarna Laško 26:34 (12:17)

Petek, 27. avgusta 2010:

Bosna Sarajevo - Vardar 27:26

Sloga Doboj - Kolubara 22:26

Ciudad Real – Celje Pivovarna Laško 30:27 (16:16)

Sobota, 28. avgusta 2010:

za 7. mesto: Sloga Doboj - Vardar Skopje 24:28 (12:14)

za 5. mesto: Kolubara - Bosna Sarajevo 26:27 (10:15)

za 3. mesto: Montpellier - Celje Pivovarna Laško 35:33 (15:14)

finale: Čehovski medvedi - Ciudad Real 25:39

Dejan Kresnik

Pivovarji tesno izgubili s Ciudadom RealomV drugem krogu visoka zmaga proti KolubariCeljani turnir v Doboju začeli z uspehom proti SlogiV Strasbourgu četrto mesto za slovenske prvake