22. 9. 2010

Ciudad Real šele v končnici strl odpor Flensburga, St. Petersburg uspešnejši od Bosne

Letošnjo ligo prvakov so rokometaši St. Petersburga začeli z zmago. Na uvodni tekmi prvega kroga v skupini D so Rusi na domačem igrišču premagali Bosno iz Sarajeva z 32:27. Na drugi tekmi v tej skupini je Ciudad Real doma proti Flensburgu ob polčasu zaostajal s 7:9, a je na koncu vseeno visoko zmagal (27:19).

V dvorani v St. Petersburgu so gostje iz Sarajeva (že v prvi minuti si je gleženj poškodoval Duško Čelica, okrepitev iz Maribora Branika) vodili večji del prvega polčasa, njihova največja prednost pa je znašala tri zadetke (7:4). Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Bosni, ki je v 37. minuti vodila s 17:13, nato pa je sledilo njeno črno obdobje. Moštvo domačega trenerja Dmitrija Torgovanova je naredilo delni izid 8:2 in povedlo z 21:19, do konca tekme pa Bosna ni več uspela izničiti zaostanka. Za St. Petersburg sta največ zadetkov dosegla Šindin (9) in Nasirov (5), za prvaka Bosne in Hercegovine, pri katerem se slovenski reprezentant Peter Pucelj ni vpisal med strelce, pa Arnaudovski (7) in Karačič (4).

Ciudad Real se je na domačem igrišču pomeril s Flensburgom, ob polčasu pa je moštvo trenerja Talanta Dušebajeva zaostajalo s 7:9. Nemški klub je v 37. minuti vodil z 11:10, nato pa so gostitelji naredili delni izid 3:0. Pri vodstvu Ciudada Reala z 18:16 v 51. minuti je Viran Morros zaradi grobega prekrška (udarec) dobil neposredni rdeči karton, kljub temu pa to ni občutno vplivalo na igro domačega moštva. Flensburg se je dokaj enakovredno upiral le do zaostanka z 18:20, nato pa je Ciudad Real naredil delni izid 5:0 in pri njegovem vodstvu s 25:18 je bil zmagovalec odločen. Za španski klub sta največ zadetkov dosegla Lazarov (8) in Aginagalde (4), za Flensburg pa Fahlgren (5).