29. 9. 2010

Cimos dobil derbi proti Celjanom, vratar Stanić v zadnjih trenutkih preprečil remi

V vnaprej odigrani tekmi četrtega kroga v prvi slovenski ligi za moške sta se v derbiju pomerila Cimos Koper in Celje Pivovarna Laško. V dvorani Bonifika so v dramatični končnici zmagali Koprčani s 36:35 (19:18).

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 36:35 (19:18)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1800, sodnika: B. Pirc in I. Pirc (oba Krško).

Cimos Koper: Podpečan (3 obrambe), Stanić (11 obramb), Skoko 5, Dobelšek 2, Mirković 3, Brumen 2, Elezović 7 (2), Bombač 3, T. Poklar, Krivokapić 7 (5), Skube 1, Mlakar 2, Konečnik 2, Rapotec, Jovičić 2, Osmajić.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Alilović (12 obramb), Prieto 2, Marguč, Vugrinec 5, Pajovič 1, Razgor, Toskić 2, N. Poklar, Kozlina, Metličić, Rnić 7 (2), Zorman 3, Gajič 6 (1), Žvižej 9 (1).

Sedemmetrovke: Cimos Koper 7 (6), Celje Pivovarna Laško 4 (4).

Izključitve: Cimos Koper 22 minut, Celje Pivovarne Laško 16 minut.

Rdeči kartoni: Metlićić (39. minuta), Konečnik (39.), Skoko (58.), Gajič (59.).

Na tekmi v Kopru ni manjkalo ostre igre in prekrškov (skupaj 38 minut izključitev in štirje rdeči kartoni), v 39. minuti (pri vodstvu Cimosa z 22:19) pa sta morala zaradi rdečih kartonov z igrišča Robi Konečnik in Petar Metličić. Primorci so imeli ves čas prednost od zadetka do treh, Celjani pa so jih ujeli v 53. minuti (32:32). Z delnim izidom 3:0 so si Koprčani do 58. minute spet priigrali občutnejšo prednost, nato pa sta v razmaku nekaj sekund na domači strani sledili izključitvi Jureta Dobelška in Bojana Skoka. Kljub temu je Cimos po zaslugi Deana Bombača izsilil sedemmetrovko in izključitev Dragana Gajiča, najstrožjo kazen pa je v zadetek za 36:33 spremenil Milorad Krivokapić.

V naslednje pol minute so Celjani dvakrat zadeli v polno (36:35), po napaki Koprčanov v napadu pa so gostje krenili v zadnji napad. Petnajst sekund pred koncem je trener Boris Denič vzel minuto odmora, v igro je namesto vratarja poslal še enega igralca, pri gostiteljih pa je moral devet sekund pred koncem na kazensko klop Bombač. Celjani so izpeljali zadnjo akcijo, toda nekaj trenutkov pred koncem je strel Momirja Rnića ustavil vratar Darko Stanić in tesna zmaga (36:35) je ostala v Kopru.