17. 11. 2010

Slovenske kadetinje na sredozemskih igrah remizirale s Španijo in premagale Tunizijo

Slovenska ženska kadetska reprezentanca Slovenije je na sredozemskih igrah v Pločah na Hrvaškem danes odigrala dve tekmi. Mlade Slovenke so najprej remizirale s Španijo (18:18), nato pa so premagale Tunizijo (14:13).

Po zmagah proti Črni gori (19:12) in Bosni in Hercegovini (20:18) so se slovenske kadetinje najprej pomerile z izbrano vrsto Španije. Ta je na uvodnih dveh tekmah prav tako dosegla dve zmagi: najprej je premagala Tunizijo s 26:11, nato pa še reprezentanco Črne gore z 20:16.

Slovensko-španski dvoboj je minil v zelo enakovredni igri, kar potrjuje tudi podatek, da je bil izid kar 12-izenačen. Ekipa trenerja Bojana Voglarja je v petnajsti minuti zaostajala za tri zadetke (6:9), nato pa so mlade Slovenke naredile delni izid kar 5:0 in v 24. minuti povedle z 11:9. Sledila so še tri izenačenja (11:11, 12:12, 13:13), v 37. minuti pa je imela Slovenija spet tri zadetke prednosti (16:13). Španske rokometašice so v 38. minuti znova izenačile, zatem pa je Slovenija tri minute kasneje povedla z 18:16. V dramatični končnici so bile uspešnejše Španke, ki so dosegle dva zadetka zapored (drugega v zadnji minuti) in tekma se je končala z neodločenim izidom 18:18.

Slovenija je proti Španiji nastopila v naslednji postavi: Petek (0 obramb), Dorič, Mrmolja 3, Vončina, Ugrin 5, Valjavec 2, Veble, Regner 1, Turnšek 1, Krošelj (1 obramba), Benedičič, Črnivec, Pirc, Hrovatič (2 obrambi), Zulič 1, Bužekijan 5.

V četrtem krogu je bila nasprotnik Slovenije reprezentanca Tunizije, tekma pa se je končala z minimalno zmago naših deklet s 14:13. Začetek dvoboja je pripadel Slovenkam, ki so povedle s 5:2 in 6:3, vendar so jih nasprotnice ujele v 16. minuti (7:7). V nadaljevanju so si slovenske rokometašice znova priigrale dva zadetka prednosti (9:7, 11:9), toda v 36. minuti je Tunizija spet izenačila (11:11). Tri minute kasneje je bil izid spet izenačen (12:12), tehtnico pa sta na stran Slovenije z zadetkoma dokončno nagnili Mrmolja in Bužekijanova.

Slovenija je proti Tunizija nastopila v naslednji postavi: Petek (6 obramb), Dorič 1, Mrmolja 2, Vončina, Ugrin, Valjavec, Veble 1, Regner 1, Turnšek 4, Krošelj, Benedičič, Črnivec, Pirc 3, Hrovatič, Zulič, Bužekijan 2.