28. 1. 2011

Francija uspešnejša od Švedske, Madžari so si priigrali vozovnico za olimpijske kvalifikacije

Aktualni svetovni prvaki Francozi so se na prvi polfinalni tekmi na SP pomerili z gostitelji Švedi in zmagali z 29:26. Na tekmi za sedmo mesto, ki je odločala o zadnjem potniku za olimpijske kvalifikacije, je Madžarska premagala Poljsko z 31:28.

Francija - Švedska 29:26 (15:12)

Malmö - Dvorana Arena, gledalcev 12.500, sodnika: Geipel in Helbig (oba Nemčija).

Francija: Omeyer, Karaboue, Fernandez 2, Dinart, Barachet 2, Gille 8, Joli 1 (1), Honrubia, Karabatić 3, Junillon, Accambray 3, Abalo 2, Sorhaindo, Guigou 8 (2), Bingo.

Švedska: Andersson, Sjöstrand, Gustfasson, Källman 6, Jernemyr, Lennartsson, Ekberg 3 (1), Doder 3, Arrhenius 2, Larholm 2, Carlen 5, Karlsson, Jakobsson, Larsson, Petersen, Ekdahl du Rietz 5.

Sedemmetrovke: Francija 4 (3), Švedska 1 (1).

Izključitve: Francija 8 minut, Švedska 8 minut.

Po začetnem vodstvu gostiteljev s 4:2 so aktualni svetovni prvaki Francozi v šestih minutah naredili delni izid 4:0 in povedli s 6:4. V 16. minuti so imeli po zadetku krožnega napadalca Bertranda Gilla (skupaj je dosegel osem zadetkov brez zgrešenega strela) prvič tri gole prednosti (8:5), pred tem pa Švedi kar devet minut niso zadeli v polno. Razliko treh zadetkov so francoski rokometaši nato še nekajkrat ponovili in tudi na odmor so odšli s "plus tri" (15:12).

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel francoski reprezentanci, ki je imela po slabih treh že pet zadetkov naskoka (17:12), potem ko sta bila uspešna William Accambray in Luc Abalo. Predvsem po zaslugi Bertranda Gilla in hitrega krilnega igralca Michaela Guigouja ter obrambah Thierryja Omeyerja (skupaj 15 obramb) je Francija v 44. minuti povedla kar s sedmimi zadetki razlike (24:17).

Švedska je bila na robu poloma, toda gostitelji se kljub zelo visokemu zaostanku niso predali. Najprej so naredili delni izid 3:0 (za 20:24), štiri minute pred koncem tekme v Malmöju pa so se približali le na dva zadetka zaostanka (23:25). Tudi v 58. minuti so Švedi zaostajali samo za dva (24:26), toda Michael Guigou je z dvema zaporednima goloma (skupaj jih je dosegel kar osem) tehtnico dokončno nagnil na stran svetovnih prvakov.

TEKMA ZA ENAJSTO MESTO:

Nemčija – Argentina 40:35 (27:27, 13:12; Gensheimer in Glandorf po 9; D. Simonet 7, Fernandez 6)

TEKMA ZA DEVETO MESTO:

Norveška – Srbija 32:31 (29:29, 14:16; Tvedten 9, Myrhol 6; Ilić 7, Stanković 6)

TEKMA ZA SEDMO MESTO:

Poljska – Madžarska 28:31 (14:16; Jurecki 6, Zaremba 4; G. Ivancsik 11, Ilyes in Mocsai po 6)

TEKMA ZA PETO MESTO:

Hrvaška – Islandija 34:33 (14:16; Buntić 9, Zrnić in Vuković po 7; Sigurdsson 10, Gudjonsson 7)

POLFINALE:

Švedska – Francija 26:29 (12:15; Källman 6, Carlen in Ekdahl du Rietz po 5; Gille in Guigou po 8)

Danska – Španija 28:24 (12:12; Hansen 9, Lindberg 6; Canellas 6, A. Entrerrios in R. Entrerrios po 3)