27. 5. 2011

Cimos v Rdeči dvorani visoko premagal Gorenje in prvič osvojil naslov slovenskega prvaka

Na odločilni tekmi za naslov slovenskega prvaka so rokometaši Cimosa na gostovanju v Velenju premagali Gorenje s 34:23 (20:11) in prvič osvojili naslov najboljšega v Sloveniji. Tretje mesto je pripadlo Celjanom, ki so doma premagali Trimo z 32:28.

Gorenje Velenje – Cimos Koper 23:34 (11:20)

Velenje – Rdeča dvorana, gledalcev: 2500, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Gorenje Velenje: Gajić (7 obramb), Skok (8 obramb), Zaponšek, Medved 5, Bezjak 8 (3), Manojlović 1, Stanojević 1, Svetelšek 1, Rutar, Cehte 2, Miklavčič 2, Musa, Štefanič 2, Golčar1, Šoštarič, Gams.

Cimos Koper: Podpečan, Stanić (15 obramb), Vran (6 obramb), Skoko 1, Dobelšek, Mirković 1, Brumen 10, Bombač 2, Poklar 1 (1), Krivokapić 5 (1), Skube 4, Mlakar 2, Smolnik 1, Konečnik 3, Rapotec 2, Osmajić 2.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (3), Cimos Koper 4 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 4 minute, Cimos Koper 6 minut.

Oba kluba sta na zadnji tekmi v letošnjem ligaškem tekmovanju nastopila v oslabljeni zasedbi: Gorenje brez poškodovanih Roka Šimiča in Dina Bajrama, Cimos pa brez prav tako poškodovanega Uroša Elezovića, medtem ko je bil vratar Darko Stanić na igrišču v Rdeči dvorani že od začetka tekme. Velenjčani so odlično začeli in po dveh minutah povedli z 2:0, a so Koprčani hitro izenačili na 2:2.

Po zadetku Marka Bezjaka za domače vodstvo s 3:2 so gostje dosegli tri zadetke zapored in povedli s 5:3, v deseti minuti pa je razlika v njihovo korist znašala že štiri zadetke (8:4). Gorenjev trener Branko Tamše je ukrepal z minuto odmora, ki pa ni obrodila sadov. Predvsem po zaslugi Darka Stanića, ki je že v prvi polovici prvega polčasa zbral sedem obramb (domača vratarja Ivan Gajić in Matevž Skok v tem obdobju le dve), je Cimos v 17.minuti vodil že z neverjetnimi osmimi zadetki razlike (13:5).

Z izjemo Marka Bezjaka (šest zadetkov v prvem polčasu) nihče od igralcev domačega kluba ni bil kos odličnim in zelo razpoloženim nasprotnikom, ki so bleseli tako v obrambi kot v napadu. Koprčani so zlahka držali visoko prednost, ki je po seriji treh zadetkov Matjaža Brumna v 29. minuti znašala že devet (19:10), s takšno razliko pa sta moštvi tudi odšli na odmor (20:11).

Na začetku drugega polčasa je gostujoči rokometaš Sebastian Skube (z igralcem manj, saj je bil izključen Dean Bombač) poskrbel za prvo vodstvo z desetimi goli (21:11), nato pa je vendarle prišlo obdobje boljše igre Gorenja. Vratar Ivan Gajić je hitro zbral štiri obrambe, v treh minutah pa je moštvo trenerja Branka Tamšeta naredilo delni izid 4:0 in zaostanek zmanjšalo na šest zadetkov (15:21).

Čeprav je nato gostujoči igralec Milorad Krivokapić zapravil sedemmetrovko, so Koprčani s tremi zaporednimi zadetki (za 24:15) znova utišali domače navijače in razveselili svoje. Kljub visoki in nedosegljivi prednosti rokometaši imosa niso popuščali in so suvereno nadzorovali potek tekme.

Kljub temu, da je dal gostujoči trener Fredi Radojkovič v zadnjem delu tekme priložnost za igro tudi igralcem z rezervne klopi (Tine Poklar, Žiga Smolnik, Milan Mirković), prednost ni kopnela. Ves čas je znašala od osem do deset zadetkov. Rekordna razlika v Rdeči dvorani je bila prav končnih enajst zadetkov (34:23), zanjo pa je v zadnjih sekundah obračuna vodilnih klubov na lestvici poskrbel Matjaž Brumen, z desetimi zadetki prvi strelec derbija.

KONČNICA ZA PRVAKA, 10. KROG:

Loka - Maribor Branik 32:27 (13:15; Jamnik 10, Rebič 6; Mačkovšek 7, Razgor 6)

Gorenje Velenje - Cimos Koper 23:34 (11:20; Bezjak 8, Medved 5; Brumen 10, Skube 4)

Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 32:28 (15:15; Rnić 8, Marguč 6; Zarabec 12, Radelj 5)

KONČNICA ZA PRVAKA - KONČNI VRSTNI RED:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 32 27 1 4 1036:851 55 (37)
Gorenje Velenje 32 25 1 6 1024:868 51 (42)
Celje Piv. Laško 32 20 0 12 1052:929 40 (32)
Loka 32 17 5 10 1004:929 39 (26)
Maribor Branik 32 14 4 14 918:913 32 (24)
Trimo Trebnje 32 15 1 16 975:980 31 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)